DOLAR 31,1522 0.01%
EURO 33,8190 -0.03%
ALTIN 2.033,080,02
BIST 9.179,48-1,66%
BITCOIN 17733544,22%
Edirne
13°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

172 okunma

“ERKEN ÖTEN HOROZ” OLMAYIN…

ABONE OL
11 Şubat 2024 15:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enez AKP’nin adayının Sayın Abdullah Bostancı olduğu nihayet açıklandı. Niye bu kadar geciktiğini sonra konuşuruz. Demokrasiyi özümsemiş bir dost, bir ağabey olarak siyasette cesaretle görev talep eden, taşın altına elini koyan herkes gibi Bostancı da benim nezdimde takdir edilmesi, alkışlanması gereken bir değerdir. Kutluyorum.
“Hayırlı olsun”, ya da “Başarılar dilerim” diyemeyeceğim. Çünkü çok samimi ve gerçekçi bir tavır olmaz; riyakarlık olur. 40 yıllık gözlemlerime dayanarak Bostancı’nın Enez için çok hayırlı bir seçenek olabileceğini düşünmediğim için başarı şansını da abartmamak gerekiyor.


Bu atamaya, karşı mahalle, yani CHP’den gelen ilk tepkiler “Biz bu filimi daha önce gördük” şeklinde oldu. Yalan değil. Hatta bizler yakın zamanda hem AKP’li, hem de CHP’li 2 film birden gördük.. Hepsi fakir oğlan, zengin kız konuluydu. Tat verdi, sıktı… Tekrar tekrar seyredilmiyor. Biri öbüründen farklı değil.


CHP’nin bu yaklaşımında, elbette Bostancı’nın aday gösterilmesinden duyulan bir memnuniyet hissediliyor.. Haklı yönü yok mu? Var… Herkes AKP’de Sünnetçi aday gösterildiği takdirde CHP’den AKP’ye daha fazla kaymalar olabileceği hesabını yapıyordu. O nedenle CHP’de belirgin bir rahatlama olduğu anlaşılıyor. Yoksa duyar duymaz niye 9/8 ritme girsinler ki..


Bence burada yanlış bir hesap var. Geçmiş dönemlere dönüp bir bakın; Enez seçmeni her zaman başaramayanı kenara koymuş ve Şevket Kurt dönemi hariç, bir seçileni üst üste iki defa seçmemiştir. Yeni insanlar, yeni adaylar da olmadığı için tahtıravalli misali geçen defa giden bu defa gelmiş… Enezliler bu seçeneksizliğe 40 yıldır mahkum edilmiş.
Ama bu defa kazın ayağı pek öyle seçeneksiz görünmüyor. Enezliler yeni bir aday etrafında yoğunlaşıyor.. Henüz yeterince er meydanına çıkmadığı halde Ege Sakin’le birlikte, dipten gelen dalgalarla 2 dönem önce DSP’den aday olup seçilen yeni bir “Ahmet Çayır Mucizesi”nin ayak sesleri duyuluyor. Enez halkı denenmişleri, daha dün sınıfta kalmışları, ezberledikleri insanları, yarar sağlamayacak olanları yakından tanıyor. O nedenle Ülke’de de, Enez’de de DEĞİŞİM isteyenler için ne GÜNENÇ, ne de BOSTANCI alternatif olamıyor.


Evet… Siyasette kartlar yeniden, hatta yeni dağıtılıyor.. Bu ilk aşamada AKP içinde bir deprem bekleniyor.. Çünkü saflar çok keskin ve tavırlı… Her partinin Belediye Meclis üyeleri de belirlenip, piyasaya çıkıldığında CHP içindeki depremi de hep birlikte izleyeceğiz. Nitekim İl Genel Meclisi Üyeleri belirlenirken bu öncü sarsıntılara tanık olmadık mı? O nedenle hiç kimse “Vakitsiz öten horoz” durumuna düşmesin.


Bu defa çeyrek altın, tavuk satır, şarap, bindirilmiş kıtalarla konvoy, monvoy bu seçimin belirleyeni olmayacak.. Ege Bitikli, teknolojinin tüm imkanlarını da kullanarak her yerde konuşacak… Anlatacak… İnşallah Enez de bu defa layığını- 40 yıl sonra da olsa- bulacak.
Sonuçta bu seçim denenmiş ve sınıfta kalmışlarla DEĞİŞİM isteyenler arasında geçecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ