DOLAR 32,4933 0.08%
EURO 34,7033 0.37%
ALTIN 2.477,71-0,33
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 1975766-3,03%
Edirne
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

113 okunma

‘Balık istifi taşımacılığa son’

Vatan Partisi Belediye Başkan Adalı Fatma Müzeyyen Oktay, daha önce açıkladığı kamu hizmeti için 22 adımda Güzel Edirne Programı'nın ilk 10 adımından sonra 6 adımını daha kamuoyu ile paylaştı…

ABONE OL
20 Mart 2024 15:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Belediye Başkan Adalı Fatma Müzeyyen Oktay, daha önce açıkladığı kamu hizmeti için 22 adımda Güzel Edirne Programı’nın ilk 10 adımından sonra 6 adımını daha kamuoyu ile paylaştı.
Oktay, yaptığı yazılı açıklamada, “Değerli Edirneliler, Kamu hizmeti için 22 adımda Güzel Edirne programımızın ilk 10 adımını daha önce açıklamıştık. Bugün de 6 adım daha açıklıyoruz. Bugün açıklayacağımız projeler, 1990’larda da seçim vaatleri arasında olabilecek projeler. Edirnelilerin temel hakları olan ulaşım, su gibi şeyleri hala konuşmaktan biz utanıyoruz. Ancak Edirne’yi çağımızın 30-40 yıl gerisinde bırakanlar maalesef utanmıyorlar” diyerek şunlara yer verdi:
İnsanca Ulaşım: Edirne’yi Belediye Otobüsü olmayan tek il olma utancından kurtaracağız. Halkımızın ulaşım özgürlüğünü özel şirketlerin insafına bırakan talancı sisteme son vereceğiz. Balık istifi taşımacılığa, 40-45 dakika minibüs beklemeye, ücretsiz ulaşım hakkı olan vatandaşlarımıza kaba davranışlara son vereceğiz. Belediye bünyesinde ucuz, kaliteli ve insanca bir ulaşım sistemi kuracağız. Öğrencilerimize eğitim-öğretim dönemi boyunca ücretsiz ulaşım imkanı sunacağız.
Trafik ve Park Çilesine Son: Toplu ulaşımı güçlendirerek bireysel araç kullanımını düşüreceğiz. Geniş kavşak ve akıllı sinyalizasyon sistemiyle trafik rahatlatılacak, alternatif yollar genişletilecektir. Kent merkezine, ayşekadına ve yeni yerleşim bölgesine katlı otoparklar yapılacaktır. Vatan Partisi Belediyeciliğinde arabaya değil insana öncelik verilecektir.
Temiz İçilebilir Su: Geçtiğimiz yüzyıldan kalan su kesintilerine, çeşmeden akan çamurlu sulara son veriyoruz. Temiz, içilebilir ve ucuz suyu vatandaşlarımıza ulaştırmak için modern tesisler kuracağız. Su kaynaklarını verimli kullanmak için bilimsel çalışma grupları oluşturacağız.
Afetlere Hazır Altyapısı Güçlü Kent: En ufak bir yağışta Edirne’nin sular içinde kalmasına göz yummayacağız. Su baskınları başta olmak üzere tüm afetlere karşı gerekli önlemler alınacak. Her yağışta vatandaşlarımız aynı sıkıntıları yaşamayacak. Gerekli altyapı çalışmaları en kısa sürede tamamlanacak. Altyapısı hazır olmayan bölgelere inşaat izni verilmeyecek. Afet sırasında kullanılacak yeterli toplanma alanları oluşturulacak.
Temiz Nehirler Yeşil Edirne: Nehirlerimizi atıl durumdan kurtaracağız. Nehirlerimiz cazibe merkezi haline gelecek. Nehirlerimiz ve çevresi temizlenecek. Su sporlarına, turistik turlara uygun hale getirilecek. Vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturulacak. Edirnenin tam 12 farklı bölgesine büyük bir ağaçlandırma çalışması yapılacak. Nefes alan, bakımlı, yeşil bir Edirne yaratacağız.
Turizmin Başkenti: Dünya’da metrekare başına en fazla tarihi eser düşen şehirlerden biri olan Edirne, maalesef bu özelliğini kullanamıyor. Tüm tarihi eserlerimizi kapsayan broşürler ve kitapçıklar hazırlanacak, reklam filmleri çekilecek. Haftalık turlar şeklinde yurtdışından ve yurtiçinden belediye bünyesinde turlar düzenlenecek. Sanat eserlerini korumak, tahrip olmuş eserleri aslına uygun olarak düzenlemek için, sanat tarihçileri ve mimarlardan oluşan Turizm Elçileri çalışma grubu oluşturulacak. Aslından koparılan festival ve şenliklerimiz özüne döndürülecek. Edirne’mizi dünyada parmakla gösterilen turizm başkentlerinden biri yapacağız.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ