DOLAR 31,0363 0.11%
EURO 33,6942 -0.02%
ALTIN 2.033,130,82
BIST 9.374,200,29%
BITCOIN 1587802-0,63%
Edirne
16°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

132 okunma

UFUKTA BEDEL VAR

ABONE OL
4 Şubat 2024 12:49
1

BEĞENDİM

ABONE OL
Doğu, en parlak güneşin kıymetini bilmemenin, negatif yolları benimsemenin bedelini çok ağır ödeyecek!..

O gökte ki güneş, Yaratan’ın kutsal kitabı, bereketli coğrafya yurtları, bol bol güneşli, iklimli, sulu, bereketlerini kastediyorum.
Vermişler beyinlerini belden aşağısının emrine, başta akıl ne gezer!..
Bu bereketli ama geri ülkelerde hurafeler havada uçuşur ve de kandırılmaya çok meraklı, beynini iptal etmiş, okumaya, düşünmeye, yazmaya meraksız, çoğunluk tarafından çok itibar görür, maalesef!..
Bulaşmışlar, kayırma, torpil, rüşvet ve liyakatsızlık, lüks, israf, particilik batağına, gidiyorlar kıyametlerine!..
(İtibar edilmeyen, kenarda köşede kalmış istisnalar hariç) Ne okuyan, merak edip, öğrenen var, ne HAKKIYLA-TEMELİNDEN araştıran, ne de hakikatleri yazan, çizen var!..
Maalesef, BATI OLSUN DOĞU OLSUN, bu ülke halkları, HAKSIZLIKLARININ ACI BİR BEDELİNE HIZLA YAKLAŞIYORLAR!..
BATININ MEDENİ ÜLKELERİNE GELİNCE: Akıllarını liyakatla, bilimde sanat da, icatlarda, çalışkanlıkta, üretimde, hakkıyla kullanıyorlar, ama lüks, israf tüketimine hizmet ettiklerinin ve de dünyayı mahvedip, canlı yaşamı yok etmeye çalıştıklarının farkında bile değiller.
Batıda, içerde ki, hak ve adalet sistemleri, genellikle harika iken, dış ülke ilişkilerinde tam zıt bir seyir izlemektedir!..
Bu politik inançları da, “BENİM ÜLKEMİN ÇIKARLARI, TÜM ÜLKELERİN ÇIKARLARINDAN ÖNCELİKLİ GELİR!..
Hatta, “Benim ülkem efendi, diğer ülkeler de kölem olmalı ki, onları sömürüp, daha çok ZENGİN OLALIM!..” inancı üzerine kuruludur!..
Eğer, bu çıkarcı tutumları olmazsa, mahvolacaklarına inanırlar.
Biz, Müslüman Türklerin ilkeleri ise, “KOMŞUSU AÇKEN, TOK YATAN, BİZDEN DEĞİLDİR!..” ki inanç anlayışı birbirine ne kadar da zıt değil mi?..
Batı dış politik anlayışı, savaşa, kavgaya, zulme, sömürmeye meyilli iken, Türkün inanç ilkeleri ise KARDEŞLİĞE, BARIŞA, YARDIMLAŞMAYA, GÜVENE BİRLİKTE GELİŞMEYE, İNSAN, HAYVAN, ORMAN, GİBİ CÜMLE ALEMİ GÜZELLEŞTİRMEYE HİZMET ETTİĞİ ÇOK AÇIKTIR!..
İşte batının, ADALETTEN YOKSUN, dış politik inançları ve de Kuran’da yazılı uyarıya göre, tahrif edilmiş kutsal kitapları ile BATI UYGARLIĞININ AKIBETİ PAMUK İPLİĞİNE BAĞLIDIR.
NASIL MI?..
Eğer içerden incelersek, maalesef, zararlı alışkanlıklara muazzam bir servet harcamaktalar!..
Eğer, bir şekilde maddi gelirleri kesiliverirse, alkolizme, uyuşturuculara, kumara, her türlü lüks ve israflarını satın alacak paraları kalmasın, o zaman korkulur işte, birbirlerine edeceklerinden!….
Hem doğu, hem de batı ülkelerinde; inşallah, batılılar, zararlı alışkanlıklarından, hurafelerden, köle ve sömürgecilikten!..
Doğulularda, beyin iptalinden, hurafelerden, bilimsizlikten, zararlı her türlü şeytan bulaştırmalarından EĞİTİMLE vaz geçerler de, (Yaratan’dan ötürü,) kardeşlik, yardımlaşma, sevgi, saygı, uyanışı olur da, şeytanla yatıp şeytanla kalkıp, zombilere dönüşmekten kurtulurlar!..

Doğu ve batı ülkelerini tarihini ve de gidişatını, çok farklı bir açıdan bir tek makaleye sığdırmak biraz ağır olsa da, DÜNYANIN MUHTAÇ OLDUĞU bir aydınlatma olsa gerek !..

Kuran’ı Kerim. Sure 27/Ayet 46:
Salih şöyle dedi:” Ey kavmim! İyilik dururken niçin kötülüğe koşuyorsunuz? Tövbe edin, kötülükten iyiliğe dönün, olur ki bağışlarım!—- (Kısa bir yorumla)

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ