DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2155537-0,53%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

484 okunma

UMFED İl Temsilciliği görev başında!

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) Edirne İl Temsilciliği'ne atanan Ahmet Arda, bağımlılıkla mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğuna dikkat çekip, "Çocuklarımızı madde bağımlılığına kaptırmamak için gece gündüz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir" dedi…

ABONE OL
17 Ocak 2024 17:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) Edirne İl Temsilciliği’ne atanan Ahmet Arda, bağımlılıkla mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğuna dikkat çekip, “Çocuklarımızı madde bağımlılığına kaptırmamak için gece gündüz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir” dedi.
Afyonkarahisar merkezli Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu’nun (UMFED) Edirne İl Temsilciliği’ne Ahmet Arda atandı. Arda, düzenlediği basın toplantısıyla il temsilciliğindeki yönetimi tanıtırken, yapacakları faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Açıklamaya, UMFED İl Tem-silciliği yönetim kurulu üyeleri Ahmet Arda, Aslan Kıyunat, Taner Alkan, Mehmet Ali İpek, Okan Mercan, Zuhal Aytar, Mübeccel Battal, Vedat Topçu, Muharrem Tilan, Âdem Baş, Mustafa Oral, Necdet Arda, Arif Tuna, Ali Dündar, Şerafettin Kula, Sunday Tuna, Şerafettin Baş, Emine Tilan ve Müzeyyen Tokat Arda katıldı.


‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TEK BAŞINA YAPILAMAZ’
Bağımlılıkla mücadelenin toplumsal bir sorumluluk olduğunu dile getiren Arda, “Mücadelemizde en güçlü silahımız bilinçlenme ve eğitimdir. Toplum olarak uyuşturucunun gerçek yüzüyle yüzleşmeli, gençlerimize, ailelere ve eğitim kurumlarına bu konuda destek olmalıyız. Ön yargılardan arınarak bağımlılığın arkasında ki gerçekleri anlatmak sorunun çözümüne giden yolda bir adım atmaktır. Bağımlılıkla mücadele tek başına yapılacak bir şey değildir. Aileler, dostlar, komşular bir araya gelerek destek ağları oluşturmalı, bağımlılıkla mücadele eden bireylere yardım eli uzatılmalıdır. Empati ve anlayış bu zorlu süreçte önemli bir etkendir, unutulmamalı ki eğer komşunun çocuğu uyuşturucuya bulaştıysa senin çocuğunun garantisi yoktur onun için hep birlikte mücadele etmeye mecburuz. Bu doğrultuda federasyon faaliyetlerimizi daha sağlıktı ve etkin bir şekilde yürütebilmemiz için valilik, belediye, emniyet müdürlüğü siz basın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının da görüş ve tavsiyelerine ihtiyacımız olacaktır” dedi.
‘BİR KİŞİYİ KURTARMAK İNSANLIĞI KURTARMAK DEMEKTİR’
Madde bağımlığı ile mücadelede gece gündüz çalışmayı hedeflediklerini dile getiren Arda, “Tüm dünyanın her yerinde kanayan yarası haline gelen madde bağımlılığı konusunda biz UMFED ailesi olarak çıktığımızın bu yolun çok zor ve çetin olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Çocuklarımızı madde bağımlılığına kaptırmamak için gece gündüz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz yola çıktığımızda en azından bir kişiyi kurtarmayı hedefleyerek yola çıktık. Bir kişiyi kurtarmak insanlığı kurtarmak demektir. Amacımız halka hizmet hakka hizmettir” diye konuştu.
‘TEKNOLOJİ ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRIYOR’
Uyuşturucu madde kullanım yaşının, teknolojinin de etkisiyle düştüğünü anlatan Arda, “Madde bağımlılığının azaltılması ve madde bağımlılığı ile mücadele edilmesi için sosyal çalışmalar yapmaktır. Farkındalık yaparak eğiterek öğreterek aileleri bilinçlendirerek halkın içinde lokomotif görevi üstlenmektir. Özellikle son 10 yıl içerisinde gelişen teknoloji ile bu maddelerin gerek internet aracılığıyla ile gerek sosyal medyayla ulaşımı kolaylaşmakla kalmamış kullanım yaşını da düşürmüştür. Yeni nesle temiz ve sağlıklı bir gelecek sunabilmek işin UMFED ailesinin var gücü ile çalışması ve teşkilatlanarak toplumumuzun her bireyine ulaşarak bağımlılık döngüsünü bitirmektir” şeklinde konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ