DOLAR 31,2091 0%
EURO 33,9501 0.25%
ALTIN 2.041,730,10
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN %
Edirne
15°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

258 okunma

Saadet’ten gazetecilere kutlama

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler” dedi…

ABONE OL
9 Ocak 2024 13:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı. Av. Tekin, “Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakârca görev yapan değerli basın mensuplarımıza başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor, işinden mahrum bırakılan gazetecilerin olmadığı bir Türkiye temennisiyle ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensuplarımız, önemli ve etkin bir denetim organı olmasının yanı sıra demokrasinin temel unsurlarından da biridir. Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Bireylerin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının doğru, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm emektar gazetecilerimize sağlık, huzur ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyorum. Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ