DOLAR 32,4879 0.09%
EURO 34,7074 0.43%
ALTIN 2.472,91-0,53
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 1981105-3,23%
Edirne
13°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

148 okunma

LÖSEV’den bakana tepki!

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Edirne İl Temsilciliği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın LÖSANTE hastaneleriyle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi… Açıklamayı okuyan LÖSEV il temsilcisi Çiğdem Toker, "Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye'deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV'e istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV'e inanan ve güvenen binlerce gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür" dedi…

ABONE OL
24 Mart 2024 17:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Edirne İl Temsilciliği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın LÖSANTE hastaneleriyle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, geçtiğimiz günlerde LÖSANTE hastaneleriyle ilgili söylemi, LÖSEV ailesinin tepkisine yol açtı. Koca konuyla ilgili yöneltilen soruya; “Lösemi hastalarının yanında kadın doğum doktoru, yatağı, ortopedi vb. branşları lösemi hastalarını istismar ederek istememeliler” şeklinde cevap verdi. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Edirne Şubesi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sözlerine tepki amaçlı, basın açıklaması düzenledi. Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasını LÖSEV İl Temsilcisi Ceylan Toker okudu.


‘LÖSEV’E İSTİSMARCI YAKIŞTIRMASI YAPMAK HANGİ VİCDANA SIĞAR?’
LÖSEV Edirne Şubesi gönüllüleri adına basın açıklamasını yapan LÖSEV Edirne Şube Başkanı Ceylan Toker, Sağlık Bakanı Koca’nın söylemlerinin LÖSEV’e inanan binlerce gönüllü ve bağışçıyı üzdüğünü belirterek; “Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye’deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV’e inanan ve güvenen binlerce gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür. Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatında da açıkça belirtildiği üzere Lösemi ve Kanser multidisipliner hastalıklardır. Yani her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi şarttır. Biz lösemi ve kanser ile mücadele eden aileler olarak yine soruyoruz ve tam ruhsatımızı alana kadar da sormaya devam edeceğiz” dedi.


‘KENDİ ÖZEL HASTANELERİNE KADRO VAR, LÖSANTE’YE YOK’
Bağışlarla kurulan ve ücretsiz hizmet sunan 400 yataklı LÖSANTE hastanesine 7 yıldır neden tam ruhsat verilmediğini soran Toker; “Sağlık Bakanı İstanbul ve Ankara’da kendine ait tüm özel hastanelerine ruhsat almıştır. Özel hastaneler açıp dev gibi inşaatlara başlamıştır. Ama LÖSANTE’ye yatak yok. LÖSANTE’ye doktor kadrosu yok. Kendi özel hastanelerine binlerce yatak ve doktor kadrosunu nereden bulduğunu merak ediyoruz. Mucizeler yaratarak, tek kuruş almadan yüzde 94 tedavi başarısına ulaşmış ve Lösemi ve Kanser tedavisi gören Çocuk Hastalarına her şey dahil tamamen parasız hizmet sunan, hayat veren ve bütün dünya tarafından taktir edilen LÖSEV’e ve LÖSEV’in 400 yataklı LÖSANTE Hastanesi’ne neden 7 yıldır tam ruhsat verilmiyor?” diye konuştu.
“SAĞLIK BAKANI SADECE KENDİ HASTANELERİNİ DEĞİL HERKESİ EŞİT DÜŞÜNMELİDİR”
Sağlık bakanının sadece kendi hastanelerini değil, herkesi eşit düşünmesi gerektiğini kaydeden Toker, “Sağlık Bakanı sadece kendi hastanelerini değil herkesi eşit düşünmelidir. LÖSEV aileleri olarak bugüne kadar sabırla bekledik. Bizim yüreğimiz yanıyor, çocuklarımız ölüyor. Bu çocuklar sizin de çocuğunuz olabilirdi. Türk halkının bağışları ile tuğla tuğla inşa edilen LÖSANTE hastanemize artık engel olmayın. Tüm çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız lösemi ve kanserden ölmesin LÖSANTE bizimdir, hepimizin hastanesidir. LÖSANTE’mize tam ruhsat verilene kadar sahip çıkacağız, susmayacağız ve pes etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ