DOLAR 33,0261 -0.21%
EURO 35,9712 -0.58%
ALTIN 2.543,57-2,19
BIST 11.156,200,15%
BITCOIN 21984794,63%
Edirne
29°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

374 okunma

Kimyager muhtar adayı

Edirne merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Muhtar Adayı olan Nurcan Uzel (40), seçilmesi halinde yapacağı projeleri anlatırken, azalarını tanıttı… Mahallesinin kent merkezine uzak olması nedeniyle yaşanan ulaşım sıkıntısına dikkat çeken ve kadın eli değmesi gerektiğini söyleyen Uzel, "Mahalleye kadın eli değsin istedik. Biz kadınlar daha ince, daha detaycıyız diye düşünüyoruz. Bu yüzden 'biz varız' diyoruz ve biz yapmak istiyoruz açıkçası" dedi…

ABONE OL
19 Mart 2024 16:20
8

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Edirne merkeze bağlı Kurtuluş Mahallesi’nden Muhtar Adayı olan Nurcan Uzel (40), seçilmesi halinde yapacağı projeleri anlatırken, azalarını tanıttı.
Muhtar Adayı Uzel, düzenlediği basın toplantısıyla hem projelerini hem de azalarını tanıttı. Aslen Kırklareli olan, Kimyager Uzel, mahallesinin kent merkezine uzak olması nedeniyle yaşanan ulaşım sıkıntısına dikkat çekip kadın eli değmesi gerektiğini söyledi. Özellikle mahalledeki tedarik zinciri noktasında alışveriş noktalarının olmadığını, bunun için de çalışma-larının olacağını anlatan Uzel, gençler için de sosyal tesis girişiminde bulunacaklarını dile getirdi.
‘MAHALLEYE KADIN ELİ DEĞSİN İSTEDİK’
Fırınlarsırtı TOKİ’de bulunan mahallenin ilk sakinlerinden olduğunu anlatan Uzel, “Mahallemizin tüm sorunlarını biliyoruz. Bu yüzden adaylığımızı koyduk ki çok daha insan bizlere ulaşabilsin. Bir takım sorunlara daha çabuk yaklaşabilelim diye adaylığımızı koyduk. Bir de kadın eli değsin istedik. Biz kadınlar daha ince, daha detaycıyız diye düşünüyoruz. Bu yüzden ‘biz varız’ diyoruz ve biz yapmak istiyoruz açıkçası” dedi.


KADINLAR İÇİN TOPLANMA ÇAY BAHÇESİ VE KAFETERYA SÖZÜ
Mahallede hayata geçirmek istediği bir çok projesi olduğunu belirten Uzel, “Mahallemizde yapmak istediğiniz projelerimiz çok. Öncelikle biz kadınların mahallemizde bulunacak toplanma yerlerimiz yok. Üç tane kıraathanemiz var ama kadınlarımızın toplanabileceği çay bahçesi veya bir kafeteryamız yok. Halihazırda bunlar olmadığı için belediye mevkiinde bulunan bir göletimiz var ve bayağı bir harap olmuş durumda. Gelecek olan belediye başkanımızdan göletimizi bir tadilat etmesini ve etrafına aile gidebileceğimiz, çocuklarımızla oturabileceğimiz bir çay bahçesine dönüştürmesini isteyeceğiz. Bunun için girişimlerde bulacağız. Bir pazar yerimiz var ve bu pazar yerimizin de üstü açık olduğu için esnafımız gelip rahat satışını yapamıyor çünkü kışın donuyor, yazın yanıyor. Bunun üstünü kapatılıp aktif hale getirilmesini sağlayacağız ve bunun da organizasyon haline çevirmesini sağlamak için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.
‘YAŞLILAR İÇİN ÖDEME NOKTASI YOK’
Mahalledeki parkların da çok bakımsız olduğunu dile getiren Uzel, “Şu anda bulunan parklarımız çok bakımsız. Bu parkların bütün girişimlerinde bulunmak gerekli mercilere başvuruda bulunacağız. Bir de en büyük sorunu aslında ödeme noktamız yok. Yani yaşlılarımız çarşı merkeze gidip bir ödeme şansında bulunamıyorlar. Midibüs güzergahı şehir merkezine uzak bir yerde. Bir ödeme noktası olması için gerekli mercilerle başvuruda bulunacağız. Zaten muhtar bu değil midir? Yani köprü, vatandaş isteyecek biz talep etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tabii ki belediye başkanımız kim olacak? Belli değil. Onlar da şu an seçimde halihazırda. Gelecek belediye başkanımızdan hepsini talep etmek için varız diyoruz” diye konuştu.
‘GENÇLERE SOSYAL TESİS ŞART’
Mahalleye olan ulaşıma ve gençlerin sosyalleşebileceği alanlara dikkat çeken Uzel şunları söyledi:
“Aslında hayalimdeki Kurtuluş Mahallesi şu; Ben 15 yıldır burada oturuyorum. En ufak bir ihtiyacım olsa hemen çarşıya gitmek zorunda kalıyorum ve çarşıya çok uzak bir yerde oturuyoruz. Yani evinde ihtiyacı olan bir kişi çarşıya inmek yerine ‘burada bu var’ diyebilsin. Buraya da bir yatırım gelmeli. Buraya AVM belki çok büyük bir istek olabilir ama ufak esnaflar olarak bunu karşılayabiliriz diye düşünüyorum. Bunu değerlendirebiliriz. Burada 2 bin 500 tane öğrencimiz var. Bu öğrencilerin katılabileceği bir sosyal tesis yok. Kıraathanede ya kahve içiyorlar ya da maç izlemeye geliyorlar. Çünkü bir alternatifleri yok. Onlar için de sosyal tesis mutlaka şart.
‘ETUS HATTI YETERSİZ’
Aslında ETUS’un ilk durağı burası, buradan kalkıyor ama dediğim gibi çok öğrenci olduğu için öğrenciler doldurunca halka yer kalmıyor. Bu yüzden seferlerin çoğalması gerekiyor. Bir de her bölgeye ulaşım yok. Mesela benim kızım Yıldırım Anadolu Lisesi’nde okuyor. Oraya gidebilmesi için önce çarşı, çarşıdan bir daha minibüse binmesi gerekiyor. Seferlerin sıklaştığı gibi bir de artı seferler gelmesi gerekiyor her bölgeye gidebilmek için. Çünkü burada bayağı bir nüfus var. 5 bine yakın bir nüfusumuz var ki ikametini almayan bence 10 bine dayanan nüfusumuz var. Bunun için de başvurularda bulunacağız.”
Uzel’in aza adayları ise şu isimlerden oluştu: Turgay Kızılcıklılar, Nida Doğan, Fatma Ağaç, Gökmen Nevarlı, Hamdiye Ar, Kalbiye Kartal, İsmail Ekici

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ