Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Edirne Şubesinde, 7.olağan genel kurulunda yönetim kuruluna seçilenler mazbatalarını Merkez İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sevil Cellek’ten aldı.
Eğitim-İş Edirne Şubesi Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde oldu:
Nedim Zobar, Şube Başkanı
Şube Sekreteri Olcay Dal
Mali Sekreter Erhan Toprak
Örgütlenme Sekreteri Reyhan Kaplan
Basın Yayın Sekreteri Deniz Şeker
Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Gülsüm Erkıran
Eğitim Sekreteri Güngör Gerey
Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar yaptığı açıklamada; önceki dönemde görev almış başta Şube Başkanı Murat Akçay’a, yönetimine, İlçe Temsilciliklerine, iş yeri temsilcilerine, üyelerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Yeni yönetim kurulu ile Eğitim-İş’in büyümesi, sesinin güçlü çıkması için çok çalışacaklarını ve eğitim emekçilerinin sesi olmaya devam edeceklerini belirtti.
Eğitim-İş Edirne Şubesi’nin yeni dönemde de laik, demokratik, çağdaş, bilimsel ve kamusal eğitim mücadelesine devam edeceğini belirten Zobar, eEğitim çalışanlarının güçlü sesi olan Eğitim-İş’in etkili, cesur, çalışkan bir ekiple; üyelerinin mesleki, hukuki, özlük ve ekonomik haklarının kazanımları için mücadele eden sendikal anlayışla hep birlikte mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi.
Zobar, “Eğitim-İş Edirne Şubesi Genel Kurulunda bizlere güvenerek yönetim kuruluna seçen örgütümüze çok teşekkür ediyoruz. Yeni seçilen yönetim, denetim ve disiplin kurulundaki arkadaşlarımızla yeniden dönemin örgütümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi..