DOLAR 32,7888 0.03%
EURO 35,1494 0.04%
ALTIN 2.448,98-0,35
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21692390,15%
Edirne
29°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

10265 okunma

‘Dağ, fare bile doğuramadı!’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, iktidarın 5 bin liralık ikramiyeyi, evlenecek gençlere 150 bin liralık krediyi büyük bir müjde olarak takdim etiğini belirterek, “Gençlerimize 150 bin liralık kredi teklif etmek; komiktir, ciddiyetsizliktir. Tıpkı 7 bin 500 lirayla geçinmeye çalışan emeklilerimize sadece 5 bin liralık bir ikramiye verip, on binlerce emeklimizin de bundan dahi mahrum bırakılması gibi” dedi…

ABONE OL
16 Kasım 2023 18:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, iktidarın 5 bin liralık ikramiyeyi, evlenecek gençlere 150 bin liralık krediyi büyük bir müjde olarak takdim etiğini belirterek, “22 yıldır yanlış politikalar nedeniyle bozulan toplumsal ve ekonomik yapı, böyle küçük meblağlar bağışlanarak düzelebilir mi/” diye sordu.


Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, yaptığı yazıyı açıklamada, TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre insanımızın %33’ünün yoksulluk veya sosyal dışlanma riski altında yaşadığına dikkat çekerek şunları kaydetti:
“Açlık ve yoksulluk sınırı ile çalışanların gelirleri arasındaki makas her geçen gün açılıyor. Bu şartlar altında; emeklilere sadece 5 bin liralık ikramiyeyi, evlenecek gençlere de 150 bin liralık krediyi büyük bir müjde olarak takdim edebiliyorlar. Geçmişte de ‘İşsizlik Fonu’ adı altında bir fon oluşturuldu. Sonra öğrendik ki, bu fondan işsizlerden çok, işverenler istifade etmişler.
Bugün de ‘Aile ve Gençlik Fonu’ndan söz ediliyor. Temennimiz, aile kurumunun güçlendirilmesi için ve gençlerimizin bir nebze de olsa nefes almasına vesile olacak şekilde kullanılır. Ancak 22 yıldır yanlış politikalar nedeniyle bozulan toplumsal ve ekonomik yapı, böyle küçük meblağlar bağışlanarak düzelebilir mi; çok zor! Zira veriler şunu açıkça göstermektedir ki; son 20 yılda evlenme oranları %20 düşerken, boşanma oranları % 47 artmıştır.Maalesef neredeyse iki evlilikten birisi boşanma ile neticelenir hale geldi!
2001 yılında 2,38 olan doğurganlık hızı, bugün 1,7’ye kadar düşmüş durumda. Ahlaki ve manevi değerlerin ihmal edilmesi ile ekonomideki çöküş; ne yazık ki bu sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Buralarda yapılan yanlışları düzeltmeden, yuva kurmaları için gençlerimize 150 bin liralık kredi teklif etmek; komiktir, ciddiyetsizliktir. Tıpkı 7 bin 500 lirayla geçinmeye çalışan emeklilerimize sadece 5 bin liralık bir ikramiye verip, on binlerce emeklimizin de bundan dahi mahrum bırakılması gibi.
Aylarca tartışıldı, defalarca kez teklifte bulunduk, Cumhurbaşkanı başka, bakanların her biri, iktidar partisinin yöneticileri başka başka açıklamalar yaptılar. Çıkan sonuç işte bu! On binlerce emeklimizin yararlanamadığı 5 bin liralık bir ikramiye! Tabiri caizse; ‘dağ, fare doğurdu’ derler ya! Bu kez dağ, fare bile doğuramadı! İktidar, bir kez daha on binlerce vatandaşımızı günlerce oyaladıktan sonra, hiçbir yaraya merhem olmayacak bir adım atmıştır.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ