DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BIST 11.156,200,15%
BITCOIN 22309251,34%
Edirne
34°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

117 okunma

Saadet Kırkpınar’ı değerlendirdi

Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Edirne Belediyesi'nin kısıtlı mali gücüyle Kırkpınar Güreşleri gibi önemli bir organizasyonun altından kalkmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek, birçok spor ve kültür organizasyonu gibi Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılmasını önerdi…

ABONE OL
9 Temmuz 2024 17:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Edirne Belediyesi’nin kısıtlı mali gücüyle Kırkpınar Güreşleri gibi önemli bir organizasyonun altından kalkmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek, birçok spor ve kültür organizasyonu gibi Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılmasını önerdi.
Tekin, 663 üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Edirne’mizin, dünyada ben-zeri olmayan miraslarından birisi Kırkpınar Güreşlerimizdir. Kırk-pınar Güreşleri en eski spor orga-nizasyonlarındandır. Kırkpınar Güreşleri’nin Edirne ekonomisi açısından sosyo-ekonomik etkileri bulunmaktadır. Kıymetini bilmek lazım! Her yıl olduğu gibi bu yıl da mahalli idareler komisyonumuz ile toplantı yaparak bu yıl yapılan Kırkpınar Güreşleri’ni değerl-endirdik. Geçen yıldan bu yıla değişen pek bir şey yok. Otopark sorununa kısmen çözüm bulundu-ğunu söyleyebiliriz. Ancak temel sorunlar, problemler halen devam ediyor.
Her yıl söylüyoruz. Hiç vakit kaybetmeden, en kısa zamanda konusunda uzman kişileri bir araya getirerek bir çalıştay yapmak lazım. Şimdiden planlama yaparak önümüzdeki yılların Kırkpınar Güreşleri’ne hazırlanmak gerekiyor. Geçen yıl bir teklifte bulunmuştuk. Aynı teklifimizi yineliyoruz. Edirne Belediyesi’nin kısıtlı mali gücüyle böylesine önemli bir organizasyonun altından kalkmak mümkün değil, muhakkak suretle iktidarın mali destek sağlaması gerekir. Bununla birlikte; Edirne Belediyesi’nin böylesine önemli bir organizasyonu bu anlayış ve bu sınırlı kadroyla yönetmesi de mümkün değildir.
Teklifimiz şudur; malumunuz Cumhurbaşkanlığı himayelerinden gerçekleşen birçok spor ve kültür organizasyonları bulunmaktadır. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin de T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılması çok faydalı olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanının bu teklife olumlu yaklaşacağını düşünüyoruz. Tabi ki Edirne Belediyesi’nin de geçmişten gelen katkı ve tecrübeleri de dikkate alınarak Edirne Belediyesi’nin de paydaşlığında yürütülmelidir.
Bu konuda başta Edirne Valimiz, Belediye Başkanımız, tüm siyasi parti İl başkanları ve STK’lar ile bir araya gelerek ortak bir fikir ve eylem geliştirebiliriz. Edirne Valimiz Sayın Yunus Sezer’in önderliğinde şehrin yöneticileri ve kanaat önderleri olarak bir araya gelelim. Adeta kasaba panayırına dönüşen Kırkpınar Yağlı Güreşleri organizasyonunu dünyanın sayılı spor organizasyonlarından biri haline getirelim. Teklimiz; daha iyi, daha güzel bir Kırkpınar Yağlı Güreşleri yapılabilmesi içindir!”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ