DOLAR 32,5575 0.11%
EURO 35,0241 0.3%
ALTIN 2.437,920,12
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2135470-0,47%
Edirne
28°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

729 okunma

Kaleiçi’ne ‘kentsel dönüşüm’ önerisi!

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Edirne Valiliği tarafından açıklanan Kaleiçi ve Saraçlar Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projelerini önemli bulduklarını belirtirken, bununla birlikte Kaleiçi'nin ekonomik ömrünü tamamlamış betonarme binalardan arındırılması için kentsel dönüşümün de yapılması gerektiğini vurguladı…

ABONE OL
17 Ocak 2024 17:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Edirne Valiliği tarafından açıklanan Kaleiçi ve Saraçlar Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projelerini önemli bulduklarını belirtirken, bununla birlikte Kaleiçi’nin ekonomik ömrünü tamamlamış betonarme binalardan arındırılması için kentsel dönüşümün de yapılması gerektiğini vurguladı.
Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Tekin, Edirne Valiliği tarafından açıklanan Kaleiçi ve Saraçlar Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projelerinin başlamasından dolayı yaptığı açıklamada şunları paylaştı:


“Kaleiçi semtimizde yer alan tarihi konaklarımızın sokak dokusuyla birlikte yeniden ihyası ile Saraçlar Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projesinin 2024 yılı yatırım programına alınmasından dolayı çok memnun olduk. Edirne Valimize, hükümet yetkililerine ve tüm ilgililere teşekkürlerimizi sunarız. 10 yıl önce, 2014 yılı yerel seçimlerinde partimizin Edirne Belediye Başkan adayıydım. O dönem Edirne’miz için birçok proje açıklamış ve halkımızın büyük beğenisini kazanmıştık. Projelerimizden bir tanesi de; Kaleiçi kentsel dönüşüm projesi ile Kaleiçi semtini turizm ve ticaret merkezi haline getirmekti. Kaleiçi’nde bulunan yüzün üzerindeki tarihi konağın restore edilmesi, Kaleiçi bölgesini betonarme binalardan arındırılması için kentsel dönüşüm projesi yapılarak mülk sahiplerine şehrin farklı bir bölgesinde mülkiyet hakkı tanınması, Kaleiçi bölgesini; restore edilmiş tarihi konaklar, butik oteller, otopark ve yeşil alanlar ile donatarak Safranbolu gibi turizm bölgesi haline getirmeyi planlamıştık. Edirne Valiliği’nin duyurduğu proje tarihi konakların restore edilmesi açısından çok önemli bir başlangıç ancak bununla birlikte Kaleiçi’nin ekonomik ömrünü tamamlamış betonarme binalardan arındırılması için kentsel dönüşümün de yapılması gerektiğini ifade etmek isteriz.” dedi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ