DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BIST 11.064,850,37%
BITCOIN 19420571,16%
Edirne
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

221 okunma

Gencan Akın’a otobüs al çağrısı!

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı, toplu ulaşım konusunda Edirne Kent Konseyi tarafından yapılan çağrıyı desteklediklerini belirtirken, Belediye Başkanı Avukat Filiz Gencan Akın'a 25 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan ve muhtelif belediye taşınmazlarının satışa çıkarıldığı ihaleden elde edilecek gelirin bir kısmı ile belediye otobüsü alınmasını ve kendi araçları ile ulaşım sistemine dahil olmasını önerdi…

ABONE OL
14 Haziran 2024 19:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı, toplu ulaşım konusunda Edirne Kent Konseyi tarafından yapılan çağrıyı desteklediklerini belirtirken, Belediye Başkanı Avukat Filiz Gencan Akın’a 25 Haziran 2024 tarihinde yapılacak olan ve muhtelif belediye taşınmazlarının satışa çıkarıldığı ihaleden elde edilecek gelirin bir kısmı ile belediye otobüsü alınmasını ve kendi araçları ile ulaşım sistemine dahil olmasını önerdi.
Zafer Partisi İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan adayı vukat Filiz Gencan Akın’ın seçildiği taktirde toplu ulaşımda %20 indirim vaat etmesine rağmen Haziran meclisinde toplu ulaşıma %37 zam yapmasının ve Edirnelilere zam ile ilgili tatminkâr bir açıklama yapmamasının yankılarının halen devam ettiğinin altı çizilerek şunlara yer verildi:
“4 Haziran 2024 tarihli belediye meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen zamma ilk savunma ulaşım komisyonu başkanı tarafından ‘mevcut ekonomik şartlar’ gösterilerek yapılmış ve sayın Belediye Başkanı da bunu onaylayarak seçim öncesi ‘eli öpülesi yaşlılarımız ‘ olarak tanımladığı 65 yaş üzeri vatandaşlarımızı ‘yük’ olarak ifade etmişti.
İkinci bir savunma da bir meclis üyesi tarafından sosyal medyada ‘indirim sözünü biz vermedik başkan vermiş’ şeklinde yapılmıştı. Son zam savunması da yine ‘mevcut ekonomik şartlar’ öne sürülerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin Edirne milletvekili tarafından yapıldı. Sayın Başkan’ın meclis grubuna tam olarak hâkim olmadığını gösteren ‘biz indirim sözü vermedik, Başkan vermiş’ savunmasını bir kenara bırakırsak şunu hatırlatmak isteriz ki %20 indirimi vaadi verildiği zaman da ‘ekonomik şartların’ bugünden bir farkı yoktu.
Zam kararından bu yana gerek sosyal medyada gerekse yüz yüze iletmiş olduğunuz toplu taşıma ve zam ile ilgili olan istek ve şikayetlerinizi büyük bir hassasiyetle takip ettik ve de etmekteyiz. Sizlerin belediye tarafından yapılmasını istediğiniz rahat, ucuz ve de kaliteli ulaşım hizmeti alabilme hakkınızın ve de hakkımızın sonuna kadar takipçi olacağımızı sizlere bildiririz.
Bu suretle Edirne Kent Konseyi tarafından yapılan ve de ana hatlarını ‘tekelci ulaşıma son’, ’12 yıllık mahkeme kararını uygulama çağrısı’, ‘zammın iptali’ gibi konuların oluşturduğu açıklamayı desteklediğimizi ifade eder ve Edirne Belediye Başkanı Sayın Avukat Filiz Gencan Akın’a, 25.06.2024 tarihinde yapılacak olan ve muhtelif belediye taşınmazlarının satışa çıkarıldığı ihaleden elde edilecek gelirin bir kısmı ile belediye otobüsü alınmasını ve de bu alımların peyderpey devam ederek Edirne Belediyesi’nin kendi otobüsleri ile ulaşım sistemine dahil olması çağrısında bulunuruz.
Son olarak 5 Haziran 2024 tarihli basın açıklamamızda sayın Başkan’a yönelttiğimiz soruları tekrar kamuoyunun dikkatine sunarız; Sayın Başkan,
1- Mensubu bulunduğunuz partinin sahip olduğu belediyelerin kaç tanesinde en temel belediyecilik hizmeti olan ulaşım tamamen özele havale edilmiştir?
2- Zammı savunurken söylemiş olduğunuz ”bu sistemi bir şekilde devam ettirmeliyiz” sözü sosyal demokrat belediyeciliğin sağına mı yoksa soluna mı düşmektedir?
3- Edirnelilerin mevcut ulaşım sisteminden memnun olup olmadıklarını öğrenmek için şeffaf bir anket düzenlemeyi düşünür müsünüz?
Takdir Edirnelilerindir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ