DOLAR 33,0507 -0.09%
EURO 36,0191 -0.4%
ALTIN 2.554,25-1,78
BIST 11.181,280,38%
BITCOIN 2127163-0,96%
Edirne
36°

AZ BULUTLU

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

164 okunma

Gencan Akın ‘Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni imzaladı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın “Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi” imzaladı.

ABONE OL
11 Mart 2024 15:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Filiz Gencan Akın “Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi” imzaladı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterdiği 1142 belediye başkan adayı tarafından imzalanan taahhütname ile halkçı belediyecilik anlayışı yönetim merkezinin temeline oturtuluyor.


“Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi”
“Atatürk devrimlerine, Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine ve evrensel insan hakları ilkelerine bağlı kalacağıma, Hukukun üstünlüğünü ve Anayasayı daima savunacağıma, Çalışkan, dürüst ve adil olacağıma, Liyakatten taviz vermeyeceğime, siyasi ayrımcılık veya kayırmacılık yapmaksızın halkın yanında, halkla iç içe çalışacağıma, Şehrimin imkânlarının ve gelirlerinin adil ve hakça bölüştürülmesini, her yurttaşımızın belediye hizmetlerinden eşit şekilde yararlanmasını sağlayacağıma, Kişisel çıkarlara ve ranta karşı kamu yararını her şeyin üstünde tutacağıma, Vatandaşlarımızın cinsiyet, etnik köken, dini inanç, siyasi görüş, sosyal sınıf gibi farklılıklar nedeniyle dışlanmasına izin vermeyeceğime, İstihdam, yatırımlar ve sosyal politika başta olmak üzere tüm belediye hizmetlerinde cinsiyet eşitliğini temel alacağıma, Gençlerin, çocukların, yaşlıların, engellilerin, yoksulların ve tüm dezavantajlı grupların güvenli, rahat ve eşit bir şekilde konforlu yaşaması için gerekli önlemleri alacağıma, Çevreyi, yeşili ve sürdürebilirliği gözeteceğime, Tüm hayatlar değerlidir yaklaşımıyla hayvanların yaşam hakkına saygılı olacağıma, Şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesi gereğince hiçbir istisna olmaksızın halka hesap vereceğime, bu yaklaşımla kişisel mal varlığımı her yıl sonunda kamuoyuna eksiksiz ve geciktirmeden açıklayacağıma, Her hesap dönemi sonunda belediyemizin bilançosunu kamuoyuna sunacağıma, Halkçı belediyeciliği yönetim anlayışımın merkezine koyacağıma, Mazeret üretmek yerine her koşulda çözüm ve maharet üreteceğime Söz Veriyorum.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ