DOLAR 31,1546 0.02%
EURO 33,8304 0%
ALTIN 2.033,620,05
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 17757594,71%
Edirne
13°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

1012 okunma

Gencan CHP’den Belediye Başkanı aday adayı

Edirne Belediye Meclis Üyesi Avukat Filiz Gencan Akın, Cumhuriyet Halk Partisi'nden belediye başkan aday adaylığını açıkladı...Aday adaylığı başvuru formunu CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı'ya teslim eden Akın, Edirne'nin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan çevreye saygılı hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını söyledi…

ABONE OL
4 Aralık 2023 13:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER

Edirne Belediye Meclis Üyesi Avukat Filiz Gencan Akın, Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

Edirne’de 2017 yılından bu yana avukatlık ve arabuluculuk yapan, 2019 yerel seçimlerinde belediye meclisine CHP’den birinci sıradan seçilen Filiz Gencan Akın, dün partisinde düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığını duyurdu. Aday adaylığı başvuru formunu CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı’ya teslim eden Akın, Edirne’nin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan çevreye saygılı hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını söyledi.

‘DAHA AYDINLIK BİR GELECEK İNŞA ETMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIM’

Edirne’yi daha güzel yarınlara taşımak için belediye başkanlığı aday adaylığını açıkladığını anlatan Akın, “Öncelikle şehrimize hizmet eden tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ben bu şehre hizmet ederken her zaman kapsayıcı ve saygılı bir dil kullanarak şehrimizde yaşayan tüm hemşerilerimizi anlamak ve temsil etmek üzere yola çıktım. Bu yola çıkarken sadece sizlerin bana umutla bakan gözlerinizden cesaret aldım. Çıktığım bu yolda toplumumuzun her kesimini kucaklayacak, sorunları birlikte çözecek ve daha aydınlık bir gelecek inşa etmek için çalışacağım. Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan bizler değişimin yerelden başlayacağına inanıyoruz. Yerel seçimler değişim umutlarımızı yeniden yeşertecek ve değişim hayallerimiz kaldığı yerden daha güçlü bir şekilde devam edecek. Bu değişimin bir parçası olmak için yola çıkıyorum. Bu yolda gençlerin, kadınların sesi olacağım. Hesap veren şeffaf adil tutarlı ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile şehrimizi yönetmek en büyük amacım. Belediye meclisi, ihtisas komisyonları, gönüllülük, sivil toplum örgütlerinin şehir ile ilgili karar verme süreçlerinde eşgüdümlü çalıştığı bir yönetim anlayışını benimsiyorum” dedi.

‘SADECE SOKAĞIN SESİNİ DİNLEYECEĞİM’

Edirne’nin ihtiyaçlarına etkili bir şekilde cevap verebilmek için çeşitliliği kucaklayan, çevreye saygılı hizmet üretirken inovasyon ve teknolojiyi kullanan bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını anlatan Akın, “Yeniliğe ve öğrenmeye her zaman açık genç arkadaşlarım ile birlikte yürüyeceğiz. Masa başı siyaset mühendisliği yapmadan sadece ve sadece sokağın sesini dinleyeceğim. Yol arkadaşlarım ve ekibim ile birlikte hemşerilerimin gerçek ihtiyaçlarından uzak şeffaf olmayan hiç bir oluşum ve düşüncenin yanında olmayacağız. Şunu bilmenizi isterim ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik çağdaş, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan, çocuğa, kadına, hayvana şiddet uygulayan herkesin karşısında dimdik duracağım. Eşitliği, özgürlüğü, adaleti ve demokrasiyi güçlü bir şekilde savunarak sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimseyerek yola çıkıyoruz” diye konuştu.

‘EDİRNE İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ’

5 Aralık’ın Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 89. yıl dönümünü olduğunu da hatırlatan Akın, “Bu hakkın biz kadınlara tanınmasına önderlik eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bu uğurda mücadele etmiş tüm cesur yürekli kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum bizler kişisel yaşantımızda bin bir güçlükle mücadele ediyoruz,en zor olanı başarıyoruz, gelin daha çok siyasette yer alalım. Partimizin başvuru süreci halen devam ediyor, Belediye Bakanlığı’na, Belediye Meclis Üyeliğine lütfen aday olun. Birlikte yol alalım mücadele edelim. Bu mücadelede yer almak hepimizin hakkı. Ben bir Cumhuriyet Kadını olarak bana bugün bu kürsüde konuşma fırsatını veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumu dün olduğu gibi bugün de çalışarak üreterek, bu şehre hizmet ederek ödemek istiyorum. Birlikte el ele daha yaşanabilir bir Edirne için güç birliği yapacağımıza inanıyor desteğiniz için teşekkür ediyorum. Hep birlikte güzel yarınlar için yola çıkıyoruz. Yolumuz açık ve aydınlık olsun” ifadelerini kullandı.

FİLİZ GENCAN AKIN KİMDİR?

1983 yılında Edirne’de doğdu. İlkokul eğitimimi Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Akın, 2003 yılında üniversite eğitimime başladı. Üniversite eğitimi devam ederken 2005 yılında dil eğitimi için 3 ay süre ile Berlin’de eğitim gören Akın, buradaki eğitimini tamamladıktan sonra  Goethe-Institut Türkiye’de eğitimime devam etti.  Üniversite eğitimi boyunca mesleği ile ilgili birçok eğitim ve sertifika programına dahil olan Akın iyi bir derece ile 2007 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Akın, 2007 yılında staj eğitimimi tamamladıktan sonra 2008 yılında Edirne’de Avukatlık yapmaya başladı.

 2017 yılından bu yana avukatlığın yanı sıra arabulucu olarak görev yapmaya devam eden Filiz Gencan Akın, mesleki hayatı boyunca Edirne ili ve ilçelerinde bulunan birçok kurum, kooperatif ve özel şirketin vekilliğini üstlendi.  2011 yılında 24. Dönem Milletvekilliği seçiminde Edirne’den milletvekili aday adayı olan Akın, 2011 yılından bu yana aktif olarak siyasetin içerisinde yer alıyor. 2019 yılı yerel seçimlerinde 1.  sıra Meclis Üyesi olarak listede yer alan Akın, Edirne Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Akın, Edirne Belediye Meclis Üyesi seçildikten sonra Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği Üyesi, Edirne Belediyesi Meclis Başkan Vekili,  Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanı olarak 5 yıl boyunca görev yaptı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ