Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük;işbaşına geldiğinde kentin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağını söyledi…
Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük;işbaşına geldiğinde kentin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağını söyledi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalarını ziyaret eden Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük; “Türkiye’nindört bir yanında ekonomik kalkınma ve istihdam alanlarında karşılaşılan sorunlar, toplumun genel yapısını ve bireylerin yaşam kalitesini derinden etkileyen meselelerdir. Belediye Başkanı olduğumda şehrimizin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağım. Bu konuda Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığımız ile detaylı bir çalışma yürütmüştük. Sorunları ve neler yapılması gerektiğini biliyoruz” dedi.
Karakütük, bu konudaki projeleri şu şekilde sıraladı:
“1. Yerel İşletmeler için Destek Paketleri Sunacağız: Küçük ve orta ölçekli işletmelere finansal destekler ve belediye inisiyatifinde olan alanlarda vergi indirimleri sağlayacağız.
Yerel Tarım Üreticisini Destekleyeceğiz: Yerel tarıma yönelik destek programları ve çiftçilere danışmanlık hizmetleri sunacağız. Yerli tohumların ve bitkilerin korunması için programlar geliştireceğiz.
Yerel Sanayi Bölgelerini Geliştireceğiz: Yerel sanayi bölgelerinin altyapısını iyileştirecek ve teşvikler sunacağız.
Teknoloji ve Yenilikçilik Merkezleri Kuracağız: Yenilikçi girişimler ve start-up’lariçin teknoloji merkezleri açacağız.
Küçük İşletmeler için Pazarlama ve Tanıtım Desteği Sağlayacağız: Yerel işletmelerin pazarla ma ve tanıtımını destekleyeceğiz. Yerel ürünlerin farklı pazarlara açılmasını sağlayacağız.
Yerel Üretici Kooperatiflerini Teşvik Edeceğiz: Yerel üreticilerin kooperatifler kurmasını teşvik edeceğiz ve bu kooperatifleri destekleyeceğiz.
Helal Gıda Güvenliğini Sağlayacağız: Helal gıda güvenliğini sağlayacak ve etkin denetimler yapacağız.
Turizm Altyapısını Geliştireceğiz: Turistik alanlarda altyapı ve hizmet kalitesini artıracağız ve turizmin kentlerimizin kalkınmasındaki rolünü yükselteceğiz.
Kadın Girişimcileri Destekleyeceğiz: Kadın girişimcilere yöneliközel hibe ve eğitim programları sunacağız.”