DOLAR 32,5870 0.33%
EURO 34,8157 -0.12%
ALTIN 2.521,231,50
BIST 9.524,59-0,06%
BITCOIN 1965752-1,64%
Edirne
16°

PARÇALI BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

143 okunma

AK Parti’den ’28 Şubat’ tepkisi

AK Parti İl Başkanlığı'nda 81 ille eş zamanlı 28 Şubat Postmodern Darbesi'ne yönelik basın açıklaması gerçekleştirildi… AK Parti İl Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Birim Başkanı Murat Nalça tarafından okunan açıklamada, "28 Şubat'ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına 'balans ayarı' vermeye çalışanlar, aziz milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar" ifadelerine yer verildi…

ABONE OL
28 Şubat 2024 18:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
AK Parti İl Başkanlığı’nda 81 ille eş zamanlı 28 Şubat Postmodern Darbesi’ne yönelik basın açıklaması gerçekleştirildi.
Türkiye’de 28 Şubat 1997’de dönemin iktidarına karşı gerçekleş-tirilen ve ‘Postmodern Darbe’ olarak da adlandırılan süreçle ilgili AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nca basın açıklaması gerçekleştirildi. Parti il başkanlığında 81 ilde eş zamanlı yapılan açıklamaya AK Parti İl Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Birim Başkanı Murat Nalça, AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanlığı İnsan Hakları Birim Başkanı Yeşim Erişmiş, AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Başkanlığı İnsan Hakları Birim Başkanı Mustafa Ömer Taşkın ve partililer katıldı.


‘DÖNEMİN İKTİDARINA DARBE VURULDU’
Basın açıklamasını okuyan AK Parti İl Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Birim Başkanı Murat Nalça, 27 yıl önce gerçekleştirilmeye çalışılan darbenin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini anlattı. Nalça, “Failleri tarafından ‘1000 yıl sürecek’ yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin değil bin, on yıl bile sürememiş olması vesayetçi-lerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesidir. İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik MGK kararları ile dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı” dedi.
‘BALANS AYARI VERMEYE ÇALIŞANLAR, KISA SÜREDE BALANS AYARINA UĞRADI’
Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesiminin türlü yollarla kısıtlandığını anlatan Nalça, “Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi ‘yeşil sermeye’ adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi. 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına ‘balans ayarı’ vermeye çalışanlar, aziz milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü. Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ