DOLAR 32,8416 0.21%
EURO 35,2254 0.36%
ALTIN 2.444,28-0,54
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2162239-0,74%
Edirne
32°

AZ BULUTLU

20:45

AKŞAM'A KALAN SÜRE

1027 okunma

‘Adaleti mumla arıyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, çalışan-çalışmayan diye emekliler arasında ayrım yapılmasının sosyal devlet ilkesiyle de bağdaşmadığını belirterek, “İktidarı, çalışan ve çiftçilikle geçimini sağlayan emeklerimiz ile ilgili kararı tekrar gözden geçirmeye ve sadaka gibi olan ek 5.000 TL ikramiyeyi tüm emeklilerimize ödemeye davet ediyoruz” dedi…

ABONE OL
13 Kasım 2023 09:19
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, çalışan-çalışmayan diye emekliler arasında ayrım yapılmasının sosyal devlet ilkesiyle de bağdaşmadığını belirterek, “İktidarı, çalışan ve çiftçilikle geçimini sağlayan emeklerimiz ile ilgili kararı tekrar gözden geçirmeye ve sadaka gibi olan ek 5.000 TL ikramiyeyi tüm emeklilerimize ödemeye davet ediyoruz” dedi.
CHP Merkez İlçe Başkanı Balkanlı, çalışmayan emekli vatandaşlara verilen ek 5.000 TL ikramiye ile ilgili açıklama yaptı. Balkanlı açıklamasında, “Ülkemizde toplumumuzun çalışan tüm kesimleri yaşadıkları ekonomik sorunlar ile çaresiz bir şekilde boğuşmaktadır. Karşılarında bu sorunları çözmek uğraşan bir iktidarda yoktur. Zaten bu sorunların nedeni de iktidardır. Uyguladıkları rant ekonomisidir. Adaletsiz bir şekilde uyguladıkları yanlış maliye politikaları ve gelir dağılımıdır, rant ekonomisidir” dedi.
İşçi, çiftçi,memur, emeklilerin aldığı maaşların enflasyonun ve açlık sınırının altında kaldığına dikkat çeken Balkanlı şunları söyledi:
“Halkımızın yaşadığı ekonomik sorunlar her geçen gün ağırlaşmaktadır. İktidarın Kasım ayında emeklilerimizin hesaplarına yatıracağını vaad ettiği ek 5.000 TL ikramiye çalışmak zorunda kalan ve ek iş yapan emeklilerimiz ile çiftçilik yaparak geçimini sağlayan çiftçi emeklilerimizin hesaplarına yatırılmayarak ,emekli vatandaşlarımız arasında ayrımcılığa neden olmuştur. Ek 5.000 TL ikramiye emeklilerimizin beklentilerini zaten karşılamamıştır. Çalışan-çalışmayan diye emeklilerimiz arasında ayrım yapılması sosyal devlet ilkesiyle de bağdaşmamıştır. 7.500 lira emekli maaşıyla geçinemeyen ve ek iş yapmakta yapmak zorunda olan vatandaşlarımız ile kayıtlı çiftçilerimiz bu ek 5.000 TL ikramiyeden maalesef yararlanamamış ve büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır. Zaten geçimini çiftçilik yaparak zar zor sağlayan ve ek iş yapmak zorunda olan vatandaşlarımız ekonomik zorluklarla mücadele etmekten yorulmuşlardır. Bir de bu adaletsiz uygulama emeklilerimizin moralini iyice bozmuş, gelecekten ümitlerini kesmelerine neden olmuştur Sosyal dengeleri bozarak toplumumuzu da kutuplaştırmaktadır.
Bu nedenle iktidarı, sosyal devlet ilkeleri ile bağdaşmayan çalışan ve çiftçilikle geçimini sağlayan emeklerimiz ile ilgili kararı tekrar gözden geçirmeye ve sadaka gibi olan ek 5.000 TL ikramiyeyi tüm emeklilerimize ödemeye davet ediyoruz. Ayrıca kalıcı bir çözüm için emekli aylıklarının tekrar günün koşullarına uygun olarak düzenlenmesini bekliyoruz.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ