DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN %
Edirne
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

64 okunma

Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet’

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi, “2024'ü, 'Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet' mücadelemizin başlangıç yılı olarak görüyor, yolumuzun doğruluğuna ve Ulusumuza güveniyoruz” dedi…

ABONE OL
29 Aralık 2023 18:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, yeni yılda hedefin yeniden Kemalist Devlet, yeniden Laik Cumhuriyet olduğunu bildirdi.
ADD Edirne Şubesi’ne yı yıl dolayısıyla yayımlanan mesajda şunlara yer verildi:
“Türkiye Cumhuriyeti, 100. yaşını kutladığı 2023 yılını yazık ki, kuruluş felsefesi olan antiemperyalist ve tam bağımsız bir Ulus Devlet olma hedefinden hayli uzaklaşmış olarak tamamlayıp 2024’e içte ve dışta adeta kördüğüm olmuş sorunlar yumağıyla giriyor. Siyasal, ekonomik, kültürel hemen her alandaki sorunlarımızın kördüğüm olma nedeniyse ‘İç Cephe’mizin darmadağın halidir.
‘İç Cephe’nin önemini Büyük Atatürk Nutuk’ta şöyle anlatıyor:
‘Asıl olan iç cephedir. Bu cephe bütün memleketin, bütün milletin meydana getirdiği cephedir. Dış cephe, doğrudan doğruya ordunun düşman karşısındaki silâhlı cephesidir. Bu cephe sarsılabilir, değişebilir, mağlûp olabilir; fakat bu durum, hiçbir zaman bir memleketi, bir milleti yok edemez. Önemli olan, memleketi temelinden yıkan, milleti tutsak ettiren, iç cephenin çökmesidir. Bu gerçeği bizden daha çok bilen emperyalistler, bu cephemizi yıkmak için yüzyıllarca çalışmışlar ve çalışmaktadırlar…’
Yıllardır süren kin ve nefret söylemleriyle öylesine bölündük ki, çözülmesi gereken ilk sorunumuzun ‘İç Cephe’ dağınıklığı, tek çözüm yolunun da Atatürk’ün akıl ve bilim yoluna, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine dönmek olduğu gün gibi ortada.
Sevindirici olan, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının karşı karşıya oldukları felaketli durumda olmadığımızdır. Son 70 ve özellikle son 20 yılın bütün vahim yanlışlarına, yitirilen Cumhuriyet kazanımlarına, Düyun-u Umumiye borçlarını aşan dış borç yüküne, sarsılmış Ulusal saygınlığımıza karşın; hâlâ genç ve eğitimli milyonlarımız, özgür ve eşit birey olmanın bilincine varmış kadınlarımız, laikliğin değerini bilen topluma önderlik edecek aydınlarımız, doğru önderlikle buluştuğunda tüm zorlukları aşabildiğini kanıtlamış halkımız ve Atatürkçü Düşünce gibi şaşmaz bir pusulamız var.
Bu olanaklar ve pusula ile 2024’ü, ‘Yeniden Kemalist Devlet, Yeniden Laik Cumhuriyet’ mücadelemizin başlangıç yılı olarak görüyor, yolumuzun doğruluğuna ve Ulusumuza güveniyoruz.
Günümüzün Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti olan Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, Kemalizm’in namus sesini bir sis çanı gibi yurdumuz semalarına asacak, başı dik, onurlu ve aydınlık Türkiye’ye milletimizle birlikte mutlaka ulaşacağız.
Ulusumuz’un ve örgütümüzün yeni yılını kutluyor, sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyoruz. “

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ