DOLAR 31,0757 0.11%
EURO 33,7113 0.19%
ALTIN 2.034,220,10
BIST 9.374,200,29%
BITCOIN 16098991,32%
Edirne
14°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

100 okunma

Prof.Dr. Altay’a büyük onur!

Trakya Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Servet Altay, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 100. Yıl TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreni'nde sağlık alanında teşvik ödülüne layık görüldü…

ABONE OL
29 Aralık 2023 18:06
4

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Servet Altay, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 100. Yıl TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreni’nde sağlık alanında teşvik ödülüne layık görüldü.
TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreni, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 27 Aralık’ta düzenlendi. Törende, ödüle layık görülen akademisyenlere ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Trakya Üniversitesi (T.Ü.) Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Servet Altay da, ‘Kalp ve damar hastalıkları alanında enflamasyon, yeni nesil antikoagülanlar, yeni kardiyak risk faktörleri konularında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları’ sonucu sağlık alanında teşvik ödülü aldı. Edirne’ye dönen Prof.Dr. Altay için dün T.Ü. Rektörlüğü’nde tören düzenlendi.


Törende konuşan T.Ü. Rektörü Erhan Tabakoğlu, Prof.Dr. Altay’ı tebrik etti. Tabakoğlu, “Trakya Üniversitesi’nin adını yücelten, gururlandıran hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisinin çok güzel donanımları var, her eline aldığı işi en güzel şekilde yapıyor. Servet hoca gibi çok hocamız var. Biz üniversitemizi var olduğu yerden çok daha ileriye götürmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Servet hocamızın bu başarısı aslında burada güzel bir eğitim ve öğretim ortamı olduğunun, bir sevgi ve saygı ortamı olduğunun, uygun bir ortam olduğunun da en güzel göstergesi. İnşallah bundan sonra çok güzel haberler duyacağız. Gururluyuz, değerli hocamı tebrik ediyorum” dedi.


‘100’ÜNCÜ YILDA BU ÖDÜLÜ ALMAK ÖNEMLİ’
Prof.Dr. Servet Altay da ödülü Cumhuriyet’in 100’üncü yılında almanın kendisi için gurur olduğu-nu söyledi. Altay, “Ödülü içerik olarak düşündüğümüzde 100’üncü yılı olması çok önemli. İkincisi de sadece bir makale bazında yapılan bir ödül değil, şimdiye kadar yaptığınız bütün akademik geçmişinizi değerlendiriyorlar. Tabii ki ön plana çıkan makaleleri açıklamak zorundayız ama tüm makalelerimiz, tüm aktivitelerimize bakılıyor. Çalışmalarımız ön plana çıkınca bu ödüle layık görülmüş oldum. Bu süreçte, ben burada 2015’ten beri görev yapıyorum. Bütün dekanlarım, rektörlerim her zaman arkamızda oldular” diye konuştu.
‘KARDİYOLOJİ ANA BİLİM DALI OLARAK CİDDİ İŞLER YAPMAYA BAŞLADIK’
Kardiyoloji bölümü olarak son dönemde çok ciddi hizmetler yaptıklarını anlatan Altay, “Biz sadece bilimsel işlerle değil, belki takip ediyorsunuzdur Kardiyoloji Ana Bilim Dalı olarak hizmette de son dönemde çok ciddi işler yapmaya başladık. Son 1 yıl içerisinde iki tane yeni işlemi literatüre kazandırdık. Türkiye’de ilk yapılan işlemler ve bir çok üniversitenin yapmadığı işlemleri kazandırdık. Bilimsel aktiviteler, hizmet işleri, 4 binin üzerinde atıflar, bunların hepsi değerlendirilerek bu ödülü almış oldum. Bunun Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına denk gelmesi beni ayrıca gururlandırıyor. Üniversitemiz için de bunun ilk olması benim için değerli” ifadelerini kullandı.
Rektör Tabakoğlu, tören sonunda Prof.Dr. Altay’a günün anısına ödül takdim etti.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ