DOLAR 28,9160 0.11%
EURO 31,1751 -0.16%
ALTIN 1.886,490,63
BIST 7.855,06-2,51%
BITCOIN 12717670,64%
Edirne

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

166 okunma

‘Özbaş Edirne için kayıp’

Edirne Roman Sivil Toplum Gönüllüsü Turan Şallı, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini 12yıldır başarı ile yürüten Bilgin Özbaş'ın Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne görevlendirilmesinin Edirne için kayıp niteliği taşıdığını söyledi…

ABONE OL
20 Kasım 2023 17:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Edirne Roman Sivil Toplum Gönüllüsü Turan Şallı, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini 12yıldır başarı ile yürüten Bilgin Özbaş’ın Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne görevlendirilmesinin Edirne için kayıp niteliği taşıdığını söyledi.
Şallı, “Edirne, Edirneliye sahip çıkmalıdır” başlığı altında gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında, devlette sürekliliğin esas olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:
“Devlet tüm yönetim organlarını liyakatli, deneyimle personeli ile yürütür. Devletin farklı kademelerinde bulunan yöneticiler, görevi gereği farklı çalışmalar yürütmekle sorumludur. Bunlardan biri de Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüdür. Bu müdürlüğün temel fonksiyonu: ‘Ailenin bütünlüğünü korumak, parçalanmış ailelerin korunmaya, yardıma ve bakıma muhtaç fertleriyle çocuklarına her türlü maddî, manevî ve sosyal destek sağlamak; bu amaçla gerekli planlamaları yapmak, eğitim faaliyetlerinde bulunmak’ üzerinedir.
Edirne’de bu sorumluluğu 12 yıldır başarı ile yürüten Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinde bulunan Bilgin Özbaş, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne görevlendirilmiştir. Devlette yönetim adına her zaman değişim olması olağandır. Ancak yöneticilerin görevlerinde başarılı olmalarında en büyük etken halkla iç içe olmasının yanında, şehrin ihtiyaç sahibi sosyal tabakasına devletin sıcak ilgisini üzerlerinde hissettirebilmesidir. Bu özelliklere derinden sahip olan Edirneli kardeşimiz Bilgin Özbaş’ın görev yerinin değiştirilmesi Edirne için kayıp niteliği taşımaktadır.
Devlet memuru için her bir çalışma alanı kutsaldır. Ancak, bu kutsal alan kullanılırken ailesinin kısmen de olsa aile birliği bozulmamalıdır. Görevlendirme, Edirne’nin sevgisini kazanan başarılı bir yönetici üzerinden olmamalıdır. Kendisinin görev yerini değiştirilmesini isteyen erkler hatalı bir görevlendirme yapmıştır. İlimizde sayılı Edirneli kamu yöneticisi bulunmaktadır. Kimileri ablamız, kimileri kardeşlerimizdir. Başarılı Edirneli yöneticilerimizin görev yerlerinin değiştirilmesini Edirne halkı üzerinde olumlu karşılanmadığının bilinmesinde fayda vardır. Bunun bir ucu bilinmeye siyasete uzanır. Mutlu günlerimizde üzüntümüzde, cenazelerimizde hep bizlerin yanında yer alan kardeşimiz Bilgin Özbaş’a karşı yanlış uygulama yapılmıştır. Takdiri Edirne halkına bırakıyorum. “

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ