Edirne Öğretmen Akademileri – Şehir ve Kültür Akademisi etkinliği kapsamında öğretmenler Edirne Olgunlaşma Enstitüsü’nde, unutulmaya yüz tutmuş sanatları icra eden ustalarla buluştu ve el sanatlarının yapım aşamasındaki incelikleri ustalarından öğrendi.
Etkinliğin ardından İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı tarafından, öğretmenlere katkılarından dolayı el sanatları ustalarına Teşekkür Belgesi takdim edildi.