DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 20846892,33%
Edirne

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

105 okunma

Okul servislerine denetim

Edirne'de köylerden taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan okul servis araçları jandarma ekiplerince kontrol ve denetime tabi tutulurken, yasak bölgelerde ve sezonda balık avının önlenmesine yönelik kontrol ve denetiler de sürdürülüyor….

ABONE OL
6 Mart 2024 17:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de köylerden taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan okul servis araçları jandarma ekiplerince kontrol ve denetime tabi tutulurken, yasak bölgelerde ve sezonda balık avının önlenmesine yönelik kontrol ve denetiler de sürdürülüyor.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada her iki faaliyete ilişkin olarak şöyle denildi:
Edirne’de köylerden taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan okul servis araçları jandarma ekiplerince kontrol ve denetime tabi tutulurken, yasak bölgelerde ve sezonda balık avının önlenmesine yönelik kontrol ve denetiler de sürdürülüyor….
“Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması olarak can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarımıza ara verilmeden devam edilmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından Keşan İlçe merkezine bağlı köylerden taşımalı eğitim gören öğrencileri taşıyan okul servis araçları kontrol ve denetime tabi tutulmuştur. Ayrıca öğrencilere yönelik eğitim ve öğretim yılında herhangi bir üzücü olaya sebebiyet vermeden taşımalı eğitime devam edilmesini sağlamak amacıyla Temel Trafik Konuları hakkında eğitim ve bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.
Trafik kazalarının engellenerek can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.


BALIK AVI
Edirne İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarına aralıksız olarak devam edilmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından yasak bölgelerde ve sezonda balık avının önlenmesine yönelik kontrol ve denetim faaliyetleri kapsamında;Uzunköprü ilçesi Altınyazı Barajında balıkçılık yapan şahısların ve belgelerinin kontrolleri yapılmıştır. Yapılan kontrolde belgelerinin eksiksiz olduğu görülen balıkçıların avlanma esnasında meydana gelmesi istenmeyen durumların yaşanmaması için emniyet ve kaza önleme tedbirleri konuları hakkında bilgilendirme yapılarak, uyulması gereken ilgili mevzuata azami riayet etmeleri gerektiği hatırlatılmıştır.
Çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımıza yine halkımızın desteği ile daha azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ