DOLAR 32,8049 0.08%
EURO 35,2006 0.05%
ALTIN 2.454,22-0,14
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21825390,91%
Edirne
31°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

146 okunma

Köylü kadına KADES bilgilendirmesi

Edirne'de jandarma ekiplerince köylerde kadına şiddet ve KADES uygulaması konularında bilgilendirmelerde bulunulurken, taşımalı eğitimdeki öğrenci servisleri de kontrol ve denetimlere tabi tutuluyor…

ABONE OL
17 Mart 2024 17:21
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de jandarma ekiplerince köylerde kadına şiddet ve KADES uygulaması konularında bilgilendirmelerde bulunulurken, öğrenci servisleri kontrol ve denetimlere tabi tutuluyor.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada her iki faaliyete ilişkin olarak şu bilgilere yer verildi:
KADINA ŞİDDET
“Edirne İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımıza Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Kapsamında Bilgilendirme ve KADES Uygulamasının Tanıtımı bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmala-rımıza ara verilmeden devam edilmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafındanMeriç İlçesi Küplü beldesinde ikamet eden kadın vatandaşlarımıza yönelik;6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında broşür dağıtımı, Aile İçi Şiddetin Önlenmesine dair bilinçlendirme ile KADES mobil uygulamasının amaçları ve kullanımı doğrultusunda eğitim ve tanıtım faaliyeti icra etmiştir.
Kadına karşı şiddetin önlenmesi emniyet ve asayişin sağlanarak vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.
OKUL SERVİSLERİ
Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması olarak can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının engellenmesine yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme çalışmalarımıza ara verilmeden devam edilmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timleri tarafından Lalapaşa İlçesi Hacıdanişment İlkokulu’nda eğitim gören öğrencileri taşıyan okul.servis araçları kontrol ve denetime tabi tutulmuştur Ayrıca öğrencilere yönelik eğitim ve öğretim yılında herhangi bir üzücü olaya sebebiyet vermeden taşımalı eğitime devam edilmesini sağlamak amacıyla Temel Trafik Konuları hakkında eğitim ve bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.
Trafik kazalarının engellenerek can ve mal kaybının önlenmesi ve güvenli bir trafik akışının sağlanmasına yönelik kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ