DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BIST 11.156,200,15%
BITCOIN 22171540,14%
Edirne
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

82 okunma

Keşan Belediye Meclisi yarın

Keşan Belediye Meclisi'nin 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü gerçekleştirilecek…

ABONE OL
9 Temmuz 2024 17:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediye Meclisi’nin 2024 Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü gerçekleştirilecek.
Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda saat 15.00’de başla-yacak toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan başkanlık yapacak.
Toplantının bazı gündem maddeleri ise şöyle:
“-Belediyemizin, Bulgaristan Yambol ili Elhovo ilçe Belediyesi liderliğinde, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Bulgaristan Burgas ilinde faaliyet gösteren ‘Yeşil Istranca’ derneği ortaklığında ‘İki Deniz Arasında Sürdürülebilir Turizm İçin Doğanın Önemini Birlikte Gösteriyoruz (Together We Reveal the Greatness of Nature for Sustainable Tourism Between Two Seas)’ adlı projenin INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye 2021-2027 sınır ötesi işbirliği programına sunulan projesinin fikir önerisi onaylandıktan ve ikinci tam başvuru aşamasına geçildikten sonra;
Belediyemizin Elhovo Belediyesi, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve ‘Yeşil Istranca’ derneği ile ortak olarak proje tam başvurusu yapılması, Tahsisi Belediyemize ait olan Dokuzdere mesire yerinde proje dahilinde düzenleme yapılması, Proje bitiminden itibaren, proje kapsamında temin edilen ekipman, malzeme ve yapıların en az 5 yıllığına bedelsiz kullanılması, başka hiçbir amaçla kullanılmaması, Projenin hazırlanması ve gerekli tüm yazışmaların yapılması için Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özcan’a yetki verilmesi hususlarının Meclis tarafından görüşülmesi.
-İlçemiz ve mücavir alanlarımızda kullanılmakta olan içme ve kullanma suyu ücret tarifelerinin, artan maliyetler dolayısı ile yeniden güncellenmesi hakkındaki komisyon raporunun Meclis tarafından görüşülmesi.
-Keşan İnşaatçılar Emlakçılar E-Ticaret ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yazısında; şehir şebekesinde oda kaydı olmayan ehliyetsiz kişilerce sıhhi tesisat yapılması sonucu kontrolsüz su kullanımı ve maddi zarar oluşmasının önüne geçebilmek amacıyla su abonesi olacak vatandaşlarımızdan Odadan alınacak onaya istinaden abonelik yapılması için Odamız ile Belediyeniz arasında ortak işbirliği çalışması yapılması hususunun Meclis tarafından görüşülmesidir.
-İlçemiz İzzetiye Mahallesinde ikamet eden vatandaşlarımız tarafından verilen dilekçelerde; mevcutta İzzetiye MahallesiEski İtfaiye alanı güzergahında faaliyet gösteren İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif üyelerinin zaman tarifelerine uymadıkları, taşıma hizmetlerini aksattıklarını beyan ederek, şehir içinde faaliyet gösteren ‘M’ plakalı araçların İzzetiye Mahallesi’ne hizmet vermeleri taleplerinin Meclis tarafından görüşülmesidir.
-İlçemizde 11-17 Ağustos 2024 tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu ile ortaklaşa Keşan Belediyesi 19. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası düzenlenmesi ve turnuvada başarılı olarak dereceye girecek olan sporculara Belediyemizce toplam 250.000,00TL (İkiyüzellibin TL) nakdi ödül verilmesi konusunun Meclis tarafından görüşülmesidir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ