DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BIST 11.156,200,15%
BITCOIN 22297910,74%
Edirne
37°

PARÇALI BULUTLU

20:39

AKŞAM'A KALAN SÜRE

553 okunma

HAK-İŞ’ten ‘TROY’ çağrısı

HAK-İŞ Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Filistin ve Gazze'de İsrail tarafından insanlık suçu işlendiğini ve masum insanların bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığına belirterek, “Filistin'in haklı davasına destek vermek amacıyla 850 bin üyemize, sendikalarımıza, işverenlerimize ve milletimize yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY'a geçmesi yönünde çağrı yapıyoruz” dedi…

ABONE OL
14 Kasım 2023 17:31
1

BEĞENDİM

ABONE OL


Olgay GÜLER
HAK-İŞ Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık İş Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Filistin ve Gazze’de İsrail tarafından insanlık suçu işlendiğini ve masum insanların bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığına belirterek, tüm üyeleri ve vatandaşları yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçmeye davet etti.
Promet, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özellikle de Gazze’de hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terör devleti İsrail’i şiddetle kınayıp, lanetlediklerini söyledi. Üyelerini, İsrail devleti ile yakın ilişkide olan kart sistemleri yerine, yerli ve milli ödeme sistemi TROY’u kullanmaya davet etti. Promet açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
‘İNSANİ YARDIM KAMPANYALARIMIZ SÜRÜYOR’
“HAK-İŞ olarak, Siyonist İsrail devletinin katliamlarına sessiz kalan ve destekleyenlere karşı duruşumuzu en net şekilde ifade etmek adına bazı inisiyatifler geliştirdik. Gazze’de günlerdir bombalanan, aç susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir insani yardım kampanyası başlattık. En kısa sürede teşkilatımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve destekle bağışlarımızı Gazze’ye ulaştıracağız. HAK-İŞ olarak, uluslararası sendikal hareketi Filistin’i destekleme ve Filistin’deki katliamlara karşı ortak bir tavır almaları konusunda çağrıda bulunuyor ve uluslararası alandaki mücadelemizi etkin ve aktif bir şekilde yürütüyoruz.
‘YERLİ VE MİLLİ ÖDEME SİSTEMİ TROY’A GEÇİN’
Şimdi de 850 bin üyemizi, siyonist işgalci İsrail devleti ile yakın ilişkide olan kart sistemleri yerine, ülkemizin gururu olan yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY’u kullanmaya davet ediyoruz. TROY, Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından kurulan ve işletilen yerli ve milli bir kartlı ödeme sistemidir. TROY’un banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunmaktadır. TROY logolu kartlar, yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabildiği gibi dünyanın 180 ülkesinde de geçerliliği bulunmaktadır. TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu işyerlerinde taksit yapılabilmekte, puan kazanılabilmektedir. Üyelerimizin, mevcut kartlarını TROY kartla değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Bankalar TROY kart taleplerini karşılamak zorundadır ve üyelerimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır.
‘HASSASİYETİNİZE GÜVENİYORUZ’
HAK-İŞ olarak, üye sendikalarımıza, sendikalarımızın çalışanlarına, 850 bin üyemize, üyelerimizin ailelerine ve milletimize Gazze’de yaşanan vahşet ve soykırıma karşı durmak adına diğer kart sistemleriyle eşit imkanlara sahip olan yerli ve milli sistemimiz olan TROY’a geçiş yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bu konuda ilk adımı da HAK-İŞ çalışanları atmış ve TROY karta en kısa zamanda geçmiş olacaktır. Haydi, büyük HAK-İŞ ailesi, hassasiyetinize güveniyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ