DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21549891,98%
Edirne
17°

AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

118 okunma

Geleneksel oyunlar Nilüfer Hatun Anaokulunda hayat buluyor

Unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş oyunlar ve oyuncaklar, Nilüfer Hatun Anaokulunda hayat bulmaya başladı.

ABONE OL
5 Nisan 2024 11:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş oyunlar ve oyuncaklar, Nilüfer Hatun Anaokulunda hayat bulmaya başladı. Zaman zaman ailelerin de katıldığı eTwinning projesinde, çocukların sosyal roller üstlenmesi hedefleniyor.

Öğrencilerin yaşıtlarıyla iletişim kurma, farklı kültürleri tanıma, girişimcilik, işbirliği ve takım çalışması yapma gibi birçok 21. Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayan eTwinning projesi, Edirne Nilüfer Hatun Anaokulunda başarıyla hayata geçti.

Proje çerçevesinde unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş oyunların ve oyuncakların gelecek nesillere tanıtılması amacıyla, okulda çeşitli oyunlar oynandı. Çocukların ailelerinin de katıldığı etkinlikte, eğlenceli anlar yaşandı.

Çocukluk dönemlerinde oynadıkları oyunları ve oyuncakları okula getirip, çocuklara tanıtan ardından da beraber oynayan veliler, yok olmaya yüz tutmuş geleneksel oyunların yeniden hayat bulmasının heyecan verici olduğunu söyledi.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte beklenen sonuçlar hem çocuklar da hem de velilerde heyecan uyandırdı. Proje çerçevesinde, çocukların unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş oyunları ve oyuncakları tanıması, çocukların yaratıcı düşünme, problem çözme becerilerini geliştirmesi, çocukların iletişim becerilerini geliştirmesi, çocukların bedensel, duygusal, sosyal, zihinsel ve dilsel alanlarda gelişimlerine katkı sağlaması, iş birliği ve paylaşmayı deneyimleyerek daha sosyal bireyler olmalarını sağlaması, çocukların kendini tanıyıp keşfetmelerini sağlaması ve çocukların oyunlar sayesinde yaparak yaşayarak sosyal roller üstlenerek duygularını dışa vurarak kendini ifade edebilme becerisi kazandırması hedefleniyor.

Nilüfer Hatun Anaokulu öğretmenlerinden Aslı Nur Karaman ve Öznur Ayaz’ın yürüttüğü proje, aynı zamanda Litvanya, Yunanistan ve Romanya gibi yabancı ülkelerin ortaklarıyla da yürütülüyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ