DOLAR 32,6448 0.43%
EURO 34,7226 -0.1%
ALTIN 2.524,391,63
BIST 9.524,59-0,06%
BITCOIN 1992222-0,51%
Edirne
16°

PARÇALI BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

129 okunma

Frontex’ten sınırda üç kat önlem

Avrupa Birliği Üye Ülkelerinin Dış Sınırlarının Yönetimi için Operasyonel İşbirliği "Frontex" Ajansı'nın Bulgar- Türk sınırındaki görevlilerini üç misli arttıracağı belirtildi… Edirne'de jandarma ekiplerince son bir hafta içerisinde 5 organizatör yasa dışı yollardan sınırı geçmeleri için bölgeye getirdikleri 215 düzensiz göçmen ile birlikte yakalandı…

ABONE OL
29 Şubat 2024 17:41
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği Üye Ülkelerinin Dış Sınırlarının Yönetimi için Operasyonel İşbirliği “Frontex” Ajansı’nın Bulgar- Türk sınırındaki görevlilerini üç misli arttıracağı belirtildi.
Bulgaristan BNR’nin “Frontex Bulgar- Türk sınırındaki görevlile-rini üç misli arttıracak” başlıklı haberinde şunlara yer verildi:
“Avrupa Birliği Üye Ülkele-rinin Dış Sınırlarının Yönetimi için Operasyonel İşbirliği “Frontex” Ajansı’nın Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı Yürütme Müdürü Hans Latens Bulgaristan’ın Schengen’e kara yoluyla üyeliğine tam destek ifade etti.
Sofya’da İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov ile görüşen Frontex Müdürü işbirliğin çok iyi seyrettiğine vurgu yaptı.
Bulgaristan- Türkiye sınırında Frontex görevli sayısının üç misli arttırılması kararı alındı. Bununla AB’nin en hassas ve yoğun olan bu dış sınırın daha iyi korunması ve güvenlik seviyesinin yükselmesi sağlanacak.
Stoyanov Frontex temsilcisine Sofya’nın Türkiye sınırının korunmasına dair aldığı önlemleri tanıttı ve Türkiye ile diyaloğun arttığına dikkat çekti.

1 haftada 215 kaçak daha

Edirne’de jandarma ekiplerince son bir hafta içerisinde 5 organizatör yaşa dışı yollardan sınırı geçmeleri için bölgeye getirdikleri 215 göçmen ile birlikte yakalandı.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İli bölgesinde son 1 hafta içerisinde, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından hava destekli devam eden faaliyetler neticesinde; 5 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 5 araç ile 215 göçmen şahıs yakalanmıştır.
Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edilmiştir. Şüpheli 5 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar yed-i emin otoparkına teslim edilmiştir.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması amacıyla çalışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız olarak,yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ