DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21549891,98%
Edirne
17°

AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

153 okunma

En leziz yarışma!

Edirne'de gerçekleştirilen Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gastronomi ve Yemek Bölge Yarışması'nda Edirne Dr. Sadık Ahmet MTAL ekibi birinci olarak İstanbul'da düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı….

ABONE OL
19 Nisan 2024 15:53
4

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gastronomi ve Yemek Yarışması Festivali Bölge Finali Edirne’de düzenlendi.
Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türk mutfağının zengin lezzetlerini korumak ve tanıtmak amacıyla mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması’nın Bölge Finali Edirne’de gerçekleştirildi.


Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bölge Yarışmasında mutfakta yerlerini alan öğrenciler yemek yapma sanatlarını icra etmek için gün boyu hummalı bir çalışma ortaya koydular. Birbirinden lezzetli ve üst düzey görselleri olan yemekleri hazırlayan öğrenciler günün sonunda hazırladıkları yemeklerini jürinin beğenisine sundu.
Şef Durmuş Yılmaz, Dursun Yılmaz ve Mehmet Ali Hatipoğlu’dan oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Edirne Dr. Sadık Ahmet MTAL ekibi birinci olarak İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.


Bölge Finali ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Müdür YardımcısıMüzekkâ Bayrak, Şube Müdürü Aydın Erünsal ile okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlendi.
İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, kaybedeni olmayan bir yarışma olduğunu belirttiği konuşmasında tüm öğrencileri ve kendilerini yetiştiren öğretmenleri tebrik ederek başarılarının artarak devamını diledi.
Edirne’de gerçekleştirilen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması’nın Bölge Finaline; Tekirdağ Çorlu Mesleki Eğitim Merkezi, Kapaklı Şehit Kadir Dadaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tekirdağ Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırklareli Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edirne Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Edirne Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri alanı öğrencilerinden oluşan 9 ekip 27 öğrenci ve 9 danışman öğretmen katıldı.


YARIŞMADA JÜRİNİN DEĞERLENDİRMESİ

  1. Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ekibi
  2. Tekirdağ Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ekibi
  3. Edirne Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ekibi

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ