DOLAR 33,0838 0.83%
EURO 36,0242 1.16%
ALTIN 2.522,53-0,25
BIST 10.967,49-0,22%
BITCOIN 2124707-2,71%
Edirne
22°

KAPALI

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

207 okunma

Edirne İl Su Kurulu toplandı

Havza ölçekli su yönetim planları, su verimliliği il planları, içme ve kullanma suyu güvenliğinin temini, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamalar ile atık su yönetimi konuları ele alındı…

ABONE OL
11 Haziran 2024 18:06
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Su Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Ali Uysal başkanlığında Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Karaaslan, Edirne Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Meteoroloji Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, Edirne İller Bankası, KGM 11. Şube Müdürlüğü, AFAD, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü kurum temsilcilerinin katılımı ile İl Gıda, Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Açılış konuşmalarının ardından kurum ve kuruluş temsilcileri sunumlarını gerçekleştirdi. Toplantıda havza ölçekli su yönetim planları, su verimliliği il planları, içme ve kullanma suyu güvenliğinin temini, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamalar ile atık su yönetimi konuları ele alındı.
Havza ölçekli yönetim planları kapsamında belirlenen tedbirler ile ilgili gerçekleşmeler, içme-kullanma suyu havzası koruma planlarının il bazında uygulanma durumu, içme suyu arıtma tesisleri durumu, içme suyu kalitesi ve insan sağlığı ile ilgili durum, il sınırları içerisinde taşkın ve sel baskınlarının önlenmesine yönelik alınan tedbirler ile ilgili gerçekleşmeler, yeraltı ve yerüstü su kullanımları, yeraltı ve yerüstü su kalitesinin iyileştirilmesine ilişkin yapılan çalışmalar, tarımsal sulamada modern sulama sistemlerinde kaydedilen gelişmeler, Ulusal ve İl Su Verimliliği Planları ve su verimliliği çalışmaları hakkında sunumlar yapıldı.
Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ