DOLAR 28,9092 -0.09%
EURO 31,1937 -0.59%
ALTIN 1.873,64-0,56
BIST 8.057,42-0,37%
BITCOIN 12658584,51%
Edirne

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

274 okunma

Cumhuriyetin 100. yılında eğitimin geleceği

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında öğretmenlerin Türkiye Yüzyılı'na dair görüş ve beklentilerinin alınacağını duyurdu…

ABONE OL
5 Kasım 2023 17:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yılı kapsamında öğretmenlerin Türkiye Yüzyılı’na dair görüş ve beklentilerinin alınacağını duyurdu.
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinde paylaşılan bilgilendirmede şunlara yer verildi:
“Millî Eğitim Bakanlığınca cumhuriyetin 100. yılında eğitimin geleceği konusunda öğretmenlerin görüş, öneri, beklenti ve bakış açısını ortaya koyacak bir araştırma raporu hazırlanacak. Araştırma raporu için bugünden itibaren veri girişi sağlayacak platform, http://anket.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açıldı.
Cumhuriyetin 100. yılında eğitimin geleceği konusunda öğretmenlerin görüş, öneri, beklenti ve bakış açısını ortaya koyacak “Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı’nda Öğretmenin Rolü ve Gelişimi” araştırma raporuyla, Türkiye genelindeki resmî ve özel eğitim kurumlarında görev yapan bütün öğretmenlerin veri toplama aracını doldurarak bu araştırma raporuna katkı sunmaları hedefleniyor.
Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında yürütülen ‘Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılı Olan Türkiye Yüzyılı’nda Eğitim ve Öğretimde Öğretmenin Rolü ve Gelişimi’ çalışmasının birinci aşamasında veri toplama aracı kullanılacak. İkinci aşamada ise görüşmeler yapılarak öğretmenlerden veri toplanacak.
Bu kapsamda, Türkiye Yüzyılı’na dair öğretmenlerin eğitimin geleceği, mesleki gelişim, teknolojik gelişmeler, kültürel miras ve değerler eğitimi, kapsayıcılık ve erişilebilirlik gibi konular ile ilgili düşünce ve beklentilerini ortaya koymak amacıyla veri toplama aracı geliştirildi.
Veri toplama aracı, Bakanlığın http://anket.meb.gov.tr/ adresi üzerinden tüm öğretmenlerin erişimine açılarak 10 Kasım 2023’e kadar doldurulabilecek. Veri toplama aracı üzerinden Türkiye’de resmî ve özel eğitim öğretim kurumlarında görev yapan bütün öğretmenler görüş, öneri ve beklentilerini iletebilecek. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen ve Bakanlığımız, ilgili genel müdürlükleri ile üniversitelerden akademisyenlerin destek verdiği çalışmanın nihai raporu Aralık 2023’te yayımlanacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ