DOLAR 32,5397 0.28%
EURO 34,9050 0.49%
ALTIN 2.486,591,00
BIST 9.573,390,45%
BITCOIN 1991768-3,80%
Edirne
11°

KAPALI

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

75 okunma

Çoluk-çocuk bilinmeyene yolculuk

Enez ilçesi Karaincirli köyü yakınlarında deniz üzerinden yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen 29 Afganistan uyruklu düzeniz göçmen jandarma ekiplerince yakalanarak ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne teslim edildi…

ABONE OL
20 Mart 2024 15:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enez ilçesi Karaincirli köyü yakınlarından deniz üzerinden yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçmek isteyen 29 Afganistan uyruklu düzeniz göçmen jandarma ekiplerince yakalandı.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Edirne İl Jandarma Komutanlığı’nca sorumluluk bölgesinde “Göçmen Kaçakçılığı” ile mücadele kapsamında; göçmen şahısların can ve mal güvenliğini tehlikeye atarak, haksız kazanç elde etme yolunda olan organizatör şahısların bağlantılarını ortaya çıkartmak ve faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.
Bu kapsamda; Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından devam eden faaliyetler kapsamında, Enez ilçesi Karaincirli köyü sahil yolunda ekiplerimizce icra edilen devriye faaliyeti esnasında deniz üzerinden Yunanistan ülkesine kaçmaya hazırlıkta olduğu tespit edilen 29 Afganistan uyruklu düzeniz göçmen şahıs, 1 organizatör ve göçmen kaçakçılığında kullan-dıkları 1 araç ile birlikte yakalan-mıştır. Yakalanan göçmen şahıslar ülkelerine iade edilmek üzere Edir-ne İl Göç İdaresi’ne teslim edil-miştir.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasıamacıyla ça-lışmalarımız gece gündüz demeden aralıksız olarak,yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ