DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BIST 9.374,200,29%
BITCOIN 1574652-1,09%
Edirne
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

60 okunma

CHP: SAFA GELDİN ULU GAZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı Atatürk'ün Edirne'ye gelişinin 93.Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

ABONE OL
20 Aralık 2023 17:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 93.Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
İlçe Başkanı Balkanlı mesajında; Atatürk’ün Edirne ziyareti, ulusumuzun birliğine, bölünmez bütünlüğüne ve Cumhuriyet’imize çok önemli katkı sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, sadece askeri zaferlerle değil, aynı zamanda toplumu bir araya getiren, birleştiren önemli sosyal ve kültürel etkinlikleriyle de bilinmektedir” dedi.
Balkanlı, “Bu etkinliklerinden biri de 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne’ye gerçekleştirdiği ziyarettir. Bu ziyaret, Türk milletinin birliğini ve beraberliğini pekiştiren önemli bir adımdır. Atatürk’ün Edirne’yi ziyareti, sadece bir şehir gezisi değil, aynı zamanda Anadolu’nun dört bir yanından gelen farklı kültürleri bir araya getirme amacını da taşıyordu. Bu ziyaret, Türk milletinin tarih boyunca sahip olduğu zengin kültürel mirası vurgulamanın yanı sıra, ulusal birliğin temellerini daha da sağlamlaştırmayı amaçlıyordu” şeklinde konuştu.
Edirne’nin tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, çeşitli kültürleri bünyesinde barındırmış bir şehir olduğuna işaret eden CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı mesajında şunlara yer verdi:
Atatürk’ün bu şehri ziyareti, Anadolu’nun tüm renklerini bir araya getirerek, Türk milletinin birliğini vurgulamak istemesinin bir ifadesiydi. Bu ziyaret, sadece bir şehir ziyareti değil, aynı zamanda farklılıkları kucaklayan bir ulusal kimlik oluşturma çabasıydı. Aynı zamanda o dönemde yapılan sosyal ve ekonomik reformların etkilerini yerinde görmek, halkın yaşam koşullarını değerlendirmek ve halkla doğrudan iletişim kurmak için bir fırsattı. Bu ziyaret, hükümetin politikalarını halka anlatma ve halkın düşüncelerini dinleme amacını taşıyordu.
Bugün, Atatürk’ün Edirne ziyareti, Türkiye’nin tarihinde bir dönemeç olarak bilinmektedir. Bu ziyaret, ülkenin birliğini ve beraberliğini güçlendiren, farklılıkları kucaklayan bir liderin etkileyici bir adımı olarak anılmaktadır.93 yıl önce gerçekleşen bu ziyaret, hala Türk milletinin birlik, beraberlik ve Cumhuriyet’e bağlılık duygularını canlı tutan, geçmişle gelecek arasında köprü kuran önemli bir anı olarak hatırlanmaktadır. SAFA GELDİN ULU GAZİ “ dedi

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ