DOLAR 32,1798 -0.01%
EURO 35,0113 0.05%
ALTIN 2.500,91-0,37
BIST 11.067,743,06%
BITCOIN 22869145,71%
Edirne
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

203 okunma

Balkan çocukları Edirne’de

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Balkan Çocuk Şenliği Edirne'de çeşitli etkinliklerle kutlanırken, 7 ülkeden gelecek ekipler bayrama renk katacak.…

ABONE OL
19 Nisan 2024 16:14
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Balkan Çocuk Şenliği Edirne’de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
İl Kutlama Komitesi’nce hazırlanan Kutlama Programı’na göre, 22 Nisan 2024 Pazartesi günü 16.45-17.30 saatleri arasında, Gölet Mevkiinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” temalı uçurtma şenliği düzenlenecek.
17.30-22.00 saatleri arasında ildeki okullar ve Balkan Çocuk Şenliği’ne katılan misafir iller ile misafir ülkeler Gölet mevkiinde halk oyunları gösterilerinde bulunacak. Buna göre saat 17.30-17.40 İsmail Güner Ortaokulu, 17.40-17.50 Bulgaristan ekibinin gösterisi (SU “Nikola Yankov Vapzarov”), 17.50-18.00 Kadripaşa İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi, 18.00-18.10 Karadağ ekibi gösterisi (Rojaye 25 Mayıs İlkokulu), 18.10-18.20 Atatürk Ortaokulu ekibinin gösterisi,18.20-18.30 Kosova ekibinin gösterisi (Manuşa Anadolu İlkokulu), 18.30-18.40 Tekirdağ ekibinin gösterisi (Süleyman Paşa Cumhuriyet İlkokulu), 18.40-18.50 Sırbistan ekibinin gösterisi (22 Oktobar İlköğretim Okulu), 18.50-19.00 Trakya Birlik İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi, 19.00-19.10 Makedonya ekibinin gösterisi (Tefeyyüz İlköğretim Okulu), 19.10-19.20 Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu ekibinin gösterisi, 19.20-19.30 Ticaret Borsası İlkokulu Balkan Halk Dansları ekibinin gösterisi, 19.30-19.40 Bosna Hersek ekibinin gösterisi (Tuzla Slavinovici İlköğretim Okulu) 19.40-19.50 75. Yıl İlkokulu 1-D ekibinin gösterisi(Kafkas Yöresi), 19.50-20.00 Moldova/Gagauz (Altın Çeşma Grubu) gösterisi, 20.00-20.10 Özel Platin Akademi İlkokulu ekibinin gösterisi, 20.10-20.20 50. Yıl İlkokulu ekibinin gösterisi(Anadolu Ateşi), 20.20-20.40 Lala Şahinpaşa İlkokulu Anadolu Ateşi ve Edirne Yöresi ekiplerinin gösterisi 20.40-20.50 50. Yıl İlkokulu ekibinin gösterisi(Edirne Yöresi), 20.50-21.00 75. Yıl İlkokulu 1-E ekibinin gösterisi (Edirne Yöresi), 21.00-21.10 Kurtuluş İlkokulu Modern Dans gösterisi, 21.10-21.20 Trakya Birlik İlkokulu ekibinin gösterisi, 21.20-21.30 Özel Mektebim Koleji ekibinin gösterisi, 21.30-21.40 75. Yıl İlkokulu 1-F ekibinin gösterisi(Karadeniz Yöresi), 21.40-21.50 Vali Fahri Yücel İlkokulu ekibinin gösterisi gerçekleştirilecek.


23 Nisan 2024 Salı günü programına göre saat 10.00’da İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu Müdürü Mustafa Anıl Çıtak, 1 öğretmen, 2 kız ve 1 erkek öğrenci ile Vali Yunus Sezer’i makamında ziyaret edecek.
Saat 10.15’te İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Önder Arpacı başkanlığında Balkan Çocuk Şenliğine katılan misafir ülkeler ile illerden gelen 1 idareci ve 2 öğrenci Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yunus Sezer tarafından kabul edilecek.Saat 10.30’da Valilik binası önünden başlayarak Hükümet Caddesi’ni takiben Atatürk Anıtı’nda son bulan “Balkan Çocuk Şenliği Yürüyüşü”, ardından Atatürk Anıtı’nda Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirilecek. ;
10.40-10.45 İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması,10.45-10.50 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Saraçlar Caddesi Halktan Mağazası önünde kurulan platformda “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Balkan Çocuk Şenliği” törenleri ile devam edecek.
Saraçlar Caddesi’nde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören programı saat 11.00-11.05 Çocuklar adına konuşma, (Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu öğrencisi Yiğit Kağan Duran),11.05-11.10 günün anlam ve önemini belirten konuşma İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı tarafından yapılacak.
Saat 11.10-11.20 arasındaki Ödül Töreni’nde İlkokullar arasında düzenlenen resim, Ortaokullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Ödül töreninden sonra şiir yarışmasında birinci olan öğrenci eserini okuyacak.
Saat 11.30’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Balkan Çocuk Şenliği programı başlayacak. Saat 11.30-11.40’da İsmail Güner Ortaokulu ekibinin gösterisi, 11.40-11.50 Karadağ ekibinin gösterisi (Rojaye 25 Mayıs İlkokulu), 11.50-12.00 Atatürk Ortaokulu ekibinin gösterisi, 12.00-12.10 Kosova ekibinin gösterisi (Manuşa Anadolu İlkokulu) 12.10-12.20 Trakya Birlik İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi 12.20-12.30 Çanakkale/Gelibolu Eşref Bitlis İlkokulu ekibinin gösteri 12.30-12.40 Yunanistan ekibinin gösterisi (Gümülcine Türk Gençler Birliği) 12.40-12.50 Tekirdağ ekibinin gösterisi (Çerkezköy Yusuf Şener Ortaokulu) 12.50-13.00 Yunanistan ekibinin gösterisi (İskeçe Türk Birliği) 13.00-13.10 Kadripaşa İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi, 13.10-13.20 Moldova/Gagauz (Altın Çeşma Grubu), 13.20-13.30 Ticaret Borsası İlkokulu ekibinin gösterisi, 13.30-13.40 Bulgaristan ekibinin gösterisi (SU “Nikola Yankov Vapzarov”) 13.40-13.50 Tekirdağ ekibinin gösterisi (Süleyman Paşa Cumhuriyet İlkokulu) 13.50-14.00 Sırbistan ekibinin gösterisi (22 Oktobar İlköğretim Okulu) 14.00-14.10 Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu ekibinin gösterisi 14.10-14.20 Makedonya ekibinin gösterisi (Tefeyyüz İlköğretim Okulu) 14.20-14.30 Özel Platin Akademi İlkokulu ekibinin gösterisi, 14.30-14.40 Bosna Hersek ekibinin gösterisi (Tuzla Slavinovici İlköğretim Okulu) 14.40-14.50 Özel Mektebim Koleji Anadolu Ateşi ekibinin gösterisi 14.50-15.00 75. Yıl İlkokulu 1-C ekibinin gösterisi (Üsküp Yöresi) 15.00-15.10 75. Yıl İlkokulu 1-B ekibinin gösterisi (Zeybek Yöresi) 15.10-15.20 75. Yıl İlkokulu 1-A ekibinin gösterisi (Silifke Yöresi) 15.20-15.30 Kurtuluş İlkokulu Trakya Yöresi ekibinin gösterisi 15.30-15.40 Kurtuluş ilkokulu Zeybek ekibinin gösterisi 15.40-15.50 Kurtuluş ilkokulu Anadolu Ateşi ekibinin gösterisi 15.50-16.00 Kadripaşa İlkokulu Edirne Yöresi ekibinin gösterisi 16.00-16.10 Kadripaşa İlkokulu Zeybek ekibinin gösterisi 16.10-16.20 Kadripaşa İlkokulu Türkçe Pop ekibinin gösterisi 16.20-16.30 Trakya Birlik İlkokulu Anadolu Ateşi ekibinin gösterisi 16.30-16.40 Trakya Birlik İlkokulu Zeybek Çiftetelli ekibinin gösterisi 16.40-16.50 Trakya Birlik İlkokulu Zumba ekibinin gösterisi, 16.50-17.00 Trakya Birlik İlkokulu Hadise Düm Tek Tek ekibinin gösterisi 17.00-17.10 Trakya Birlik İlkokulu Karışık Yabancı Müzik ekibinin gösterisi 17.10-17.20 Lala Şahin Paşa İlkokulu Edirne Yöresi ekibinin gösterisi 17.20-17.30 Lala Şahin Paşa İlkokulu Anadolu Ateşi ekibinin gösterisi 17.30-17.40 50. Yıl İlkokulu Zeybek ekibinin gösterisi, 17.40-17.50 İnönü İlkokulu Zeybek ekibinin gösterisi, 17.50-18.00 İnönü İlkokulu Edirne Yöresi ekibinin gösterisi izlenecek.
11.00-19.00 saatleri arasında Saraçlar Caddesi’nde düzenlenecek diğer etkinlikler şöyle;
Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni Giyasettin Gezgin sorumluluğunda Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğünce seçilen öğrencilerle gerçekleştireceği “Yüz Boyama” etkinliği ile “Karakalem Karikatürize Portre Çalışmaları” etkinliği,
Saraçlar Caddesi boyunca kurulan çadırlarda Ebru Sanatı, Zeka Oyunları, Geleneksel Çocuk Oyunları, Resim ve Teknoloji ile Tasarım Sergileri, Masa Tenisi Yarışmaları, Karate Gösterileri, Halat Çekme, Penalti Atma ve Dart Yarışmaları düzenlenecektir.
14.00-14.30 saatleri arası Makam Ziyaretleri
23 Nisan 2024 Salı günü saat 14.00’te İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÖZER başkanlığında Trakya Birlik İlkokulu Müdürü Atalay Cüce, Trakya Birlik İlkokulundan 1 öğretmen, 2 kız ve 1 erkek öğrenci ile Garnizon Komutanımız Tuğgeneral Berat Acar’ı makamında ziyaret edecek.
23 Nisan 2024 Salı günü saat 14.30’da İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Aras başkanlığında 50. Yıl İlkokulu Müdürü Arif Bekler, 50.Yıl İlkokulundan 1 öğretmen, 2 kız ve 1 erkek öğrenci ile Belediye Başkanımız Avukat Filiz Gencan Akın’ı makamında ziyaret edecek.
HAFTA İÇİNDE YAPILACAK ETKİNLİKLER
Okullarda hafta boyunca çocukların el emeklerine yönelik çeşitli sergiler düzenlenecek ve sergiler halkın ziyaretine açık tutulacak. İlimiz merkez İlkokul ve Ortaokul Müdürlüklerince de okul çevrelerinde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” yürüyüşü düzenlenecek. Belediye Başkanlığınca, 21-22 Nisan 2024 tarihleri arasında, belirli saatler arasında ve 23 Nisan 2024 Salı günü ise çelenk sunma programını takiben Ulusal Marşlar içeren CD belediye hoparlöründen yayınlanacak.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında;
15-20 Nisan 2024 tarihinde saat 18.00’de Edirne Spor Salonu’nda “Küçükler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hentbol Şenliği”
17.04.2024, 19.04.2024, 22.04.2024 tarihlerinde saat 18.00’de Mimar Sinan Spor Salonunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı U12 Kızlar Ve Erkekler Basketbol Turnuvaları”
19 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Şükrüpaşa Atletizm Sahasında “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Biathle, Laser-Run Minikler- Küçükler-Yıldızlar-Genç A-Genç B- (Kız-Erkek) İl Seçmeleri”
20 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Şükrüpaşa Atletizm Sahasında “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atletizm Yarışları”
20-22 Nisan 2023 tarihinde 16.00’da Şükrüpaşa Tenis Kortlarında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tenis Turnuvası”
23 Nisan 2024 tarihinde saat 11.00’de Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bisiklet Etkinliği”
24-26 Nisan 2024 tarihlerinde saat 12.00’de Edirne Spor Salonunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Voleybol Turnuvası”
25 Nisan 2024 tarihinde saat 11.00’de Edirne Spor Salonunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilek Güreşi Turnuvası”
25 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Şükrüpaşa Bocce Sahasında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bocce Turnuvası”
26 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Edirne Gençlik Merkezinde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dart Turnuvası”
27 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Ekrem Demiray Spor Salonu’nda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Masa Tenisi Turnuvası”
27 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Edirne Spor Salonunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Taekwondo Turnuvası”
27-28 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Edirne Gençlik Merkezinde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası”
27-28 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’da Saraçhane Futbol Sahalarında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Küçükler Futbol Turnuvası” düzenlenecektir.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce; 17-24 Nisan 2024 tarihleri arasında Kırkpınar Halk Kütüphanesi’nde çocuk kitapları ve oyuncaklarının yer aldığı sergi açılması ve müzelerin öğrencilerin ücretsiz ziyareti için açık bulundurulacak.
23 Nisan 2024 Salı günü saat 14.00’te Müze Çocuk Atölyesinde “Karagöz Kültürel Miras ve Yüzsüz Deli Hırsız” gösterimi sunulacak.
23 Nisan 2024 Salı günü saat 15.00’te Müze Bahçesinde Bulunan Kum Havuzunda “Arkeolojik Kazı Deneyimi” etkinliği düzenlenecek.
23 Nisan 2024 Salı günü saat 16.00’da Edirne Müzesi ve Türk İslam Eserleri Müzesi Gezisi ve “Açık Hava Müzesi Edirne” çocuk kitabı dağıtımı sağlanacak.
23 Nisan 2024 Salı günü 10.00-17.00 saatleri arasında Erasta AVM önüne Gezici Kütüphane kurulacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ