DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21563732,19%
Edirne
17°

AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

171 okunma

ADD’den 23 Nisan’a 31 Mart’lı kutlama

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak kutladı...

ABONE OL
23 Nisan 2024 13:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak kutladı.

ADD Edirne Şubesi’nce TBMM açılışı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene, ADD Edirne Şube yönetimi ile çok sayıda dernek üyesi katıldı. Törende konuşan ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, gazi meclisin açılışının 104. yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yeni koşullar ve taze umutlarla ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

’31 MART SEÇİMLERİ ULUSUMUZU UMUTLANDIRMIŞTIR’

Törende konuşan Özcan, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına dikkat çekerek, “31 Mart 2024 Yerel Seçim sonuçları, son yıllarda büyük yaralar alıp nefessiz kalan demokrasimize ve Laik Cumhuriyetimize can soluğu olmuş, neredeyse yok edilen Hukuk Devletimizin, katledilen Laik Bilimsel Eğitim Sistemimizin, krizden krize sürüklenen ekonomimizin, derde deva olmaktan çıkarılan sağlık sistemimizin, tarumar edilen demografik yapımızın, kısacası devletimizin; kuruluş ayarlarına dönmesi, Üniter Ulus Devlet yapısının onarılması ve yeniden ‘Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti’ olması yolunda ulusumuzu umutlandırmıştır. Bu umudun iktidara talip siyasi kadrolar tarafından heba edilmemesi, güçlendirilerek genel seçim sandıklarına yansımasının sağlanması için ciddi bir onarım programı hazırlanıp kamuoyuna sunulması ve genel seçimlere kadar etraflıca anlatılarak seçmenin ikna edilmesi yaşamsal önemdedir” dedi.

Ulusun en değerli kazanımı olan Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel birikimi ile bütünleşmiş Laik Cumhuriyet Kültürü’nün titizlikle korunup geliştirilmesi gerektiğini söyleyen Özcan, “Atatürk’ün ‘Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.’ tanımı ve ‘Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü’ ilkesiyle yaşama geçirilen Üniter Ulus Devletimizin vazgeçilmez olduğunu, emperyalizmin Mikro Milliyetçilik ve Mezhepçilik tuzaklarına düşülmeyeceğini, federasyon özlemlerine güç veren arayışlara itibar edilmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının siyasi beklentilerle ya da para karşılığı satılmayacağını, Türkiye’nin sınırlarını koruyamayan, milyonlarca sözde sığınmacının elini kolunu sallayarak doluşmasını seyreden bir devlet olmayacağını, kuvvetler ayrılığı ilkesinden ve yargı bağımsızlığından milim sapılmayacağını, ‘tek adam’ yönetimi anlayışına son verileceğini, demokrasinin olmazsa olmazının laiklik olduğu gerçeğinden asla ayrılınmayacağını, ez cümle, dünyanın en bereketli topraklarında, dünyanın en özverili, en çalışkan, en vatansever halkını açlığa mahkûm eden bu düzenin değiştirileceği mutlaka belirtmelidir” ifadelerini kullandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ