DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BIST 11.156,200,15%
BITCOIN 22256880,58%
Edirne
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

86 okunma

Adak Kurbanı Bağışı İnsanı Yardımları

Yedi Başak, bağış toplamak için gerekli izin ve belgelere sahip, valilik tarafından denetlenen ve bağımsız kuruluşların denetiminden de geçerek bu raporları halka açık şekilde yayımlayan bir dernektir

ABONE OL
15 Haziran 2024 16:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adak kurbanı bağışları Yedi Başakta devam etmekle birlikte Nafile, şükür ve Akika kurbanları kesimi de 2024 yılı Kurban Bayramında sürmektedir. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yurt dışında Gana, Gazze (Filistin), Nijer, Uganda, Tanzanya, Çad, Somali, Afganistan, Bangladeş, Yemen, Afrika ülkeleri ve Suriye bölgelerine kurban bağışı faaliyetleri devam eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yurt içi bölgelere de kurban bağışlarınızı gerçekleştiriyor. Yedi Başak, Dünyada hiç kimse aç kalmasın ve sadece insan olduğu için bu temel haklardan faydalanabilsin diye bu sene de yardım organizasyonlarını her sene olduğu gibi titizlikle yürütüyor. Yardım faaliyetlerine gösterdiği özen ve bu faaliyetleri düzenlerken dikkat ettiği şeffaflık politikası sayesinde herkese eşit, güvenilir bağış yapma imkânı sunan Yedi Başak sayesinde güvenli bağış deneyimine herkes ulaşabiliyor.

Yedi Başak, bağış toplamak için gerekli izin ve belgelere sahip, valilik tarafından denetlenen ve bağımsız kuruluşların denetiminden de geçerek bu raporları halka açık şekilde yayımlayan bir dernektir. Yedi Başak çalışanları, dernek yöneticileri, gönüllü ekibi ve profesyonelleri özellikle din, dil, ırk, cinsiyet, köken, kimlik ayırt etmeksizin herkesin eşit şartlardan yararlanması ve temel insani haklarını kullanabilmesini de öncelik haline getirmiştir.  Adak bağışlarına devam eden Yedi başak bu sene su kuyusu, yetim, sağlık, eğitim, ayni ve nakdi yardımlarına da hız kesmeden devam ediyor.

Adak Bağışı Neden Yapılır?

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bu şeffaflık ilkesi sayesinde güvenilir, hesaplanabilir ve hesap verebilir ücretlerin açıklanmasıyla birlikte gerekli izinlerin alınmasının ardından yardım kampanyasını halka duyuran dernekler arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda en ucuz veya uygun kurban başlığı altında halkın maddi ve manevi yönlerinin istismar edildiği yardım kampanyalarına sıklıkla şahitlik etmekteyiz. Tam da bu noktada herkesin ortak arayışı olan güvenilir dernek arayışı konusunda buluşmaktadır. Güvenilir olabilmek için öncelikli olarak hesap verebilir olmak oldukça önemlidir.  Video ve fotoğraf görüntülerini en sade hali ile vekalet sahiplerine ulaştırmak, vekaletleri dikkatli bir şekilde almak ve takip etmek, kurban kesimi maliyetlerini incelemeye açık hale getirmek gibi bir çok konu güvenilirlik esasının içerdiği noktalardır. Bu sebeple Yedi Başak İnsani Yardım Derneği kurban kesim görüntüleri video ve görselleri medya ekibi tarafından vekâlet sahiplerine titizlikle iletilecektir. Vekâletler birebir hisse sahiplerinden titizlikle toplanacaktır. Ücretler herkesin maliyet hesabını kolaylıkla yapabileceği sistemlerle dernek tarafından halka duyurulmuştur. Yurt dışı nafile kurban hisse birinci bölge 3.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse birinci bölge 3.500 TL,  yurt dışı adak bağışı kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Gazze adak-Akika-Nafile kurban hisse 7.500 TL,  Türkiye ve Suriye Adak kurban üçüncü bölge 11.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL olarak Yedi Başak tarafından belirlenmiştir. Türkiye ve Suriye Nafile kurban üçüncü bölge 11.500,  Yurt dışı Nafile kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Yurt dışı adak kurban hisse birinci bölge 3.500 TL olarak maliyetler hesaba katılarak belirlenmiştir.

Kurban Bağışı Fiyatları Nekadar?

 Yedi Başak İnsani Yardım Derneği kurban bağış fiyatları listesini açıkladı. Kurban hisse bedeli 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirlendi. Yurt dışı Afrika kurban bağışı Hisse bedeli 3.500 TL, Yurt dışı Afrika küçükbaş ve Deve bağışı Hisse bedeli 4.000 TL, Yurt dışı Afganistan, Bangladeş ve Yemen Hisse Bedeli 5.500 TL, Gazze (Filistin)  kurban bağış Hisse bedeli 7.500 TL, Türkiye Yurt içi kurban ve Suriye kurban bağış fiyat bedeli bölge ise 11.500 TL olarak dernek tarafından belirlendi. Yurt dışı nafile kurban hisse birinci bölge 3.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse birinci bölge 3.500 TL,  yurt dışı adak kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Gazze adak-Akika-Nafile kurban hisse 7.500 TL,  Türkiye ve Suriye Adak kurban üçüncü bölge 11.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL olarak Yedi Başak tarafından belirlenmiştir. Türkiye ve Suriye Nafile kurban üçüncü bölge 11.500,  Yurt dışı Nafile kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Yurt dışı adak kurban hisse birinci bölge 3.500 TL olarak maliyetler hesaba katılarak belirlenmiştir. Türkiye ve Suriye Akika kurban üçüncü bölge 11.500 TL, Yurtdışı deve vacip kurban hisse 4.000 TL, Yurtdışı deve-adak-Akika-nafile kurban hisse 4.000 TL olarak Yedi Başak İnsani Yardım Derneği tarafından belirlenmiştir. Belirlenen fiyatlar şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine bağlı kalarak belirlenmiş olup halka açık şekilde gerekli bilgiler web sayfaları üzerinde yer almaktadır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ