DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BIST 11.064,850,37%
BITCOIN 19397510,85%
Edirne
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

214 okunma

TÜ projesine destek

Trakya Üniversitesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında “Akreditasyon ve Toplam Kalite Yönetimi” projesinin imza töreni gerçekleştirildi…

ABONE OL
14 Kasım 2023 17:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Trakya Üniversitesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında “Akreditasyon ve Toplam Kalite Yönetimi” projesinin imza töreni gerçekleştirildi. Projenin uygulama sözleşmesi Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalandı.
Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından sunulan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2023 Yılı Teknik Destek Programı 01 Temmuz-Ağustos dönemi kapsamında destek almaya hak kazanan “Akreditasyon ve Toplam Kalite Yönetimi” başlıklı projenin sözleşmesi imzalandı.
İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak, Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Genel Sekreteri Mahmut Şahin’e verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.
Ayrıca Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, projenin hayata geçmesini sağlayan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özgül Erol başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de Trakya Üniversitesi ile birçok önemli projeyi gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, projenin hayırlı olmasını diledi.
Akreditasyon süreçleri YÖK tarafından tüm ülke genelinde tavsiye edilen en öncelikli çalışmalardan biridir.
Bu proje ile Trakya Üniversitesinde 2020 yılından beri hızlanarak devam eden kurumsal akreditasyon çalışmalarına katkı sağlamak amaçlanmaktadır.
Projenin temel amacı, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan bölümlerin akreditasyon süreçlerinin hızlanmasına katkı sağlamaktır.
Proje kapsamında akademisyenler için “Akreditasyon ve Toplam Kalite Yönetimi” başlığı altında düzenlenecek eğitim sayesinde öğretim tasarımı ve ölçme değerlendirme süreçleri, program çıktıları, ders çıktıları, ders izlencelerinin tasarımı, süreç değerlendirme, sonuç değerlendirme, toplam kalite yönetimi, yönetişim vb. kavramlar üzerinde durularak, var olan soruların ve kavram karmaşalarının giderilmesi ile akreditasyon izleme süreçlerinin yürütülmesinde kolaylık ve destek sağlanması hedeflenmektedir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ