DOLAR 28,8920 -0.09%
EURO 31,2054 -0.46%
ALTIN 1.874,93-0,49
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 12547064,15%
Edirne

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

80 okunma

Planlı üretimde ‘değerlendirme’ toplantısı

Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 'Sözleşmeli Üretimin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik' ile 'Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik' konularında değerlendirme toplantısı yapıldı…

ABONE OL
14 Kasım 2023 17:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Sözleşmeli Üretimin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile “Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik” konularında değerlendirme toplantısı yapıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hazırladığı tarımsal üretimin planlamasına yönelik usul ve esasları düzenleyen yönetmelik Eylül ayında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri üretiminde tarım havzası veya işletme bazında üretimin planlanmasını kapsayan yönetmeliğe göre tarımda ezbere üretim dönemi sona eriyor. Çiftçi, yeni yönetmeliğe göre artık izin almadan tarımsal üretim gerçekleştiremeyecek. 5488 sayılı Tarım Kanununun 7’nci maddesine dayanılarak hazırlanan yönetmelikte, tarımsal üretimin planlanması uygulamaları, Bakanlığın ilgili merkez ve taşra teşkilatları ile Kurul, teknik komiteler, il/ilçe tahkim komisyonları, il/ilçe keşif komisyonları ve il/ilçe tespit komisyonları tarafından yürütülecek.
Edirne’de de Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde dün söz konusu yeni yönetmelik hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı. ‘Sözleşmeli Üretimin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile “Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik’ konularında yapılan değerlendirme toplantısında Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Sayın Volkan Diriker, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ