DOLAR 31,1638 0.03%
EURO 33,8743 0.04%
ALTIN 2.032,520,02
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN %
Edirne
13°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

131 okunma

Yıldız güreşçiler nefes kesti!

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Edirne Yıldız Erkek Güreş Grup Müsabakaları kıran kırana mücadelelere sahne olurken, takım sıralamasında İstanbul birinci, Edirne ise yedinci oldu..

ABONE OL
11 Şubat 2024 17:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsmail DEMİRAY
2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Edirne Yıldız Erkek Güreş Grup Müsabakaları yoğun mücadelelere sahne olarak tamamlandı.
Mimar Sinan Spor Salonu, Okul Sporları Edirne Yıldız Erkek Güreş Grup Müsabakaları dolayısıyla kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Yalova, Çanakkale, Bursa,Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Uşak, İzmir ve Aydın olmak üzere 19 ilden yaklaşık 550 sporcu serbest ve grekoromen stilde çeşitli kategorilerde mücadele etti. Takım sıralamasında İstanbul birinci, Edirne ise yedinci oldu.


Müsabakalar Edirne ile birlikte Karaman, Yozgat ve Hakkari grup merkezlerinde düzenlenen müsabakaların ilk iki günü serbest stil, son iki gününde ise grekoromen stilde müsabakalar gerçekleştirildi.
Grup merkezlerinde serbest stil ve grekoromen yarışmalarında her sıklette ilk 6 dereceyi elde eden sporcular Türkiye birinciliği yarışmalarına katılmaya hak kazandı.


Edirne’de serbest stilde ilk altı dereceye giren sporcular şunlar:
38 Kg.
1.Kasem Vessam İstanbul, 2.Sapaz Uğur Kocaeli, 3.Oehman Yahya Bursa, 3.Zurnacı Bilal Düzce, 5.Acar Yasin İstanbul, 5.Göktentürk Berat Mete Balıkesir

  1. Kg.
    1.Karakuş Doğukan – İstanbul,2.İşler Mert Halil Düzce, 3.Yavuz Alper İzmir,3.Gül Ahmet Ali Kocaeli, 5.Özdağ Eymen Sakarya, 5.Öztürk Taha Bursa
    44 Kg.
    1.Bozkurt Arda Balıkesir, 2.Şahin Yunus Emre İstanbul, 3.Garbakov Khamza Kocaeli, 3.Sincar Ahmet Edirne, 5.Duran Ömer Said İstanbul, 5. Mayvadov Valid – Yalova
    48 Kg.
    1.Kazımoğlu Osman İstanbul, 2.Petek Kaan Yalova, 3.Nabıev Abdülhakim Kocaeli, 3.Şahin İlker Bursa,5. Yılmaç Enes Malik İstanbul, 5.Birinci Efe – Zonguldak
    52 Kg.
    1.Kılıç Musab Ümeir İstanbul, 2.Ateş Hasan Çanakkale, 3. Uğur Bilal İstanbul, 3.Kayahan Ubeyd İzmir, 5.Kaya Eray Kocaeli, 5.Avcıkaya Bedircan İstanbul
    57 Kg.
    1.Emir İsmet Balıkesir, 2.Atabay Ahmet İzmir, 3.Angay Muhammed Zeki Kocaeli, 3.Özgül Mustafa Şedef Çanakkale, 5.Çakmak Selim Mert Sakarya, 5.Yıldız Mustafa Halit İstanbul
    62 Kg.
    1.Öztürk Rüstem Bursa, 2.Alkan Mustafa Berk İstanbul, 3.Şahin Hasan Hüseyin Balıkesir, 3.Osmanoğlu Muhammed Emin Bursa, 5.Sayro Muhammet Başir Kocaeli, 5.Demirel Ertuğrul Gazi Buğrahan Edirne
    68 Kg.
    1.Yanmaz Mustafa Yalova, 2.Kara Yusuf İslam Bursa, 3. Kır Hakan Zonguldak, 3.Tosun Serkan Yalova, 5.Türkmenoğlu Hasan Hüseyin İstanbul, 5.Meral Ömer Yağız Tekirdağ
  2. Kg.
    1.Tuygun Onurcan Bursa, 2.Kiraz Muhammed Emin İstanbul, 3.Efe Beytullah Toprak İzmir, 3.Altınoğlu İsmail Hakkı İstanbul, 5.Bikyoruk Fahri Manisa, 5.Yağız Abullah Caner Tekirdağ
    85 Kg.
    Oran Hamza Yakup Bursa, 2.Dönmez Mert İstanbul, 3.Karabacak İdris Abdullah İstanbul, 3.Arslan Yiğit Ali Düzce, 5.Hoşgeç Yiğit Ali Sakarya, 5.KayıBeray Aydın
    100 Kg.
    1.Tığlı Yunus Emre -/ Balıkesir, 2.Durmaz Ali Asaf Sakarya, 3. Geçili Seygullah Efe Bursa, 3.Taş Fatih Edirne, 5.Demircan Yusuf Selim Kütahya, 5. Ekiz Harun İstanbul
    TAKIM SIRALAMASI
    1.İstanbul 210 pts
    2.Bursa 158 pts
    3.Balıkesir 120 pts
    4.Kocaeli 114 pts
    5.Yalova 75 pts
    6.İzmir 73 pts
    7.Edirne 64 pts
    8.Düzce 52 pts
    9.Sakarya 52 pts
    10.Çanakkale 45 pts

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ