Cemal KUDAY
Edirne Süper Amatör Futbol Ligi ve 1. Amatör Futbol Ligi’nde 2023-2024 normal sezon sona ererken, sıra yerel seçimlerden sonra oynanacak play-off mücadelelerine kaldı.
Süper Amatör Futbol Ligi A Grubu’nda Genç Aslanlar ve Osmanlı,B Grubu’nda ise İpsala ve Mega Genç de play-off’ta mücadele edecek. Galip gelen iki takım Bölgesel Amatör Lig için final maçında karşı karşıya gelecek. Süper Amatör Futbol Ligi A Grubu’nda K. Arda Spor ve Enez küme düşerken, B Grubu’nda ise ligden çekilen Çarşı Spor’dan sonra küme düşen ikinci takım Subaşı oldu.
1.Amatör Futbol Ligi’nde A Grubu’nda Tunca Spor ve Kaleiçi, B Grubu’nda da 18 Kasım ve Aşçıoğlu play-off’ta mücadele edecek. Galipler Süper Amatör Lig’e yükselirken, diğer iki takım gelecek sezon 1. Amatör’e devam edecek. Lig’de A Grubu’nda Gazimihal, B Grubu’nda ise Havsa gelecek sezon 2. Amatör’de mücadele edecek.
1.Amatör Lig’de A Grubu birincisi Kaleiçi Spor Kulübü ile A Grubu ikincisi Tunca Spor Kulübü’ne Edirne ASKF Başkanı Muzaffer Yıldırım ve TFF Edirne Futbol İl Temsilcisi Yavuz Çiroz kupalarını takdim etti.
SAL’DA SON HAFTA TOPLU SONUÇLAR
A Grubu:
Karlıova 3-0 K Arda (H)
Enez 3-0 Yıldırım Gb (H)
Keşan İdman 0-4 Osmanlı
B Grubu
Yeniimaret 4-4 Lalapaşa
Subaşı 1-2 Mega Genç
1.AMATÖR SON TOPLU SONUÇLAR
A Grubu:
Saraçhane 2-3 Hıdırağa
Kaleiçi 10-0 Ender
Tunca 6-1 Kirişhane
Süloğlu 3-0 Gazimihal
B Grubu:
Havsa 3-0 Küplü (H)
Aşçıoğlu 4-1 1984 Keşan Kültür
Kırcasalih 3-0 Y.Karpuzlu (H)