DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2183975-4,76%
Edirne
16°

PARÇALI BULUTLU

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

238 okunma

Edirne Maratonu beş yıldıza doğru

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü, 9. Uluslararası Edirne Maratonu kapsamında Türkiye Atletizim Federasyonu tarafından İstanbul'da düzenlenen Özel Yol Yarışmaları Koordinasyon Toplantısı'na katıldı…

ABONE OL
12 Şubat 2024 17:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü, 9. Uluslararası Edirne Maratonu kapsamında Türkiye Atletizim Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Özel Yol Yarışmaları Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.
Balkan Ülkeleri Dost-luk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Önder Akdağ, konuya ilişkin olarak şunları paylaştı:
“Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Ku-lübü olarak 9. Uluslar-arası Edirne Maratonu kapsamında Türkiye Atletizim Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Özel Yol Yarışmaları Koordinasyon Toplantısı’na kulübümüz Genel Sekreteri Oğuz Barış Erpence ile birlikte katılım gösterdik. Türkiye’de yol yarışları düzenleyen bir çok kulüp belediye toplantıya katılım gösterdi. Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Atletizim Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar yaptığı açıklamada sonraki süreçte bu tür çalıştayların daha sıklıkla gerçekleştireceklerini Nisan ayında Antalya’da bu çalıştayın devamının yapılacağını ayrıca toplantılar kapsamında Türkiye’ye gelen Avrupa Atletizm Birliği Yol Yarışları Direktörü Marco Vasıc de bu toplantının üçüncü ayağının Atina’da yapılacağını ifade etti. Toplantıda görüştüğümüz ve 1 Eylül 2024’te gerçekleşecek olan 9. Uluslararası Edirne Maratonu ile ilgili Avrupa Atletizim Birliği Direktörü Marco Vasıc ile yaptığımız görüşmede 9.Uluslararası Edirne Maratonu’nda Avrupa atletizm takviminde daha görünür olması için gerekli çabayı göstereceğini ifade ettiler. Ayrıca kendisini Edirne Maratonu’na davet ettik. Katılım göstereceğini belirtti. Ayrıca Marco Vasıc Uluslararası Edirne Maratonu’nun Avrupa Atletizm Birliği’nden almış olduğu üç yıldız sertifikanın yükseltilmesi ile ilgili talebimiz oldu. Bu sertifika Türkiye’de özel yol yarışları kapsamında sadece Uluslararası Edirne Maratonu’na verilmiş bir sertifika. Pandemiden dolayı bu sürecin dondurulduğunu ama önümüzdeki süreçte Uluslararası Edirne Maratonu’nun beş yıldız sürecinin tamamlanacağını ifade ettiler.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ