DOLAR 32,8186 0.07%
EURO 35,2376 -0.1%
ALTIN 2.452,010,30
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2155247-0,83%
Edirne
29°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

305 okunma

Toplu ulaşımda indirim önerisi!

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı, Edirne Belediyesi tarafından su tarifelerinde yapılan yüzde 30'luk indirim üzerine, “Madem ki sayın başkan mevcut ekonomik durumun Edirnelileri olumsuz etkilediğini görmüş ve çareler aramaya başlamıştır, toplu ulaşımda da indirime gitmesini tavsiye etmeyi kendimize görev addederiz” ifadelerini kullandı.

ABONE OL
12 Kasım 2023 17:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı, Edirne Belediyesi tarafından su tarifelerinde yapılan yüzde 30’luk indirimi üzerine, “Madem ki sayın başkan mevcut ekonomik durumun Edirnelileri olumsuz etkilediğini görmüş ve çareler aramaya başlamıştır, toplu ulaşımda da indirime gitmesini tavsiye etmeyi kendimize görev addederiz” ifadelerini kullandı.
Zafer Partisi İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi tarafından su tarifelerinde yapılan yüzde 30’luk indirimi memnuniyetle karşıladıklarını belirtirken, “Zira son zamanlarda sık sık kesintiye uğrayan su hizmeti için elektrik faturasından bile fazla bedeller ödenmekteydi. Edirnelilerin ucuz ve kaliteli kamu hizmeti almaları her zaman birinci önceliğimiz olmuştur” denildi..
Yapılan indirim memnuniyetle beraber akıllara, yerel seçimlere hazırlanılırken acaba seçim ekonomisi mi uygulanıyor? sorusunu da getirdiği belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:
“Bu indirim neden 2 ya da 3 ay önce yapılmamıştır da 2024’te uygulanacak şekilde yapılmaktadır? Sayın başkan açıklamasında indirimin sebebini son 1 ayda yapmış oldukları mahalle gezilerinde vatandaşların ekonomik darboğazda nefes almakta zorlandıklarını gördüklerini ve bu durumu bir nebze olsun azaltmak olduğunu açıklamıştır. Sayın başkanın son 1 aydır sokağa inmesinin sebebi yaklaşan yerel seçimlerdir. Eğer daha önce sokağa inmiş olsaydı vatandaşların ekonomik açıdan son 1 aydır içinde bulundukları durumdan farklı olmadıklarını görmüş olacaktı. Hem bu durum hem de daha meclis kararı olmadan apar topar (kamu yararı açısından aksi bir kararın çıkacağını düşünmesek de) böyle bir açıklamanın yapılmış olması ve meclisin olağanüstü toplantıya çağırılacak olması seçim ekonomisi tezimizi güçlendirmektedir. Her seçim döneminde haklı olarak iktidarı seçim ekonomisi üzerinden eleştiren ana muhalefet partisinin bir belediyesinin aynı uygulamayı yapması bizleri şaşırtmaktadır.
Ayrıca sayın başkan yine açıklamasında meskenlere verilen içme suyu fiyatlarına 2024 yılı boyunca zam yapılmayacağını da söylemiştir. Sayın başkan herhalde beni seçerseniz demek istemektedir. Bildiğimiz kadarıyla ülkemizde 31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimler yapılacaktır ve halkımız yerel yöneticileri belirlemek üzere sandık başına gidecektir. Sonrasında da yeni seçilen belediye başkanı ve meclis üyeleri halkın yetkilendirmesi ile söz sahibi olacaklardır.
Son olarak, madem ki sayın başkan mevcut ekonomik durumun Edirnelileri olumsuz etkilediğini görmüş ve çareler aramaya başlamıştır, toplu ulaşımda da indirime gitmesini tavsiye etmeyi kendimize görev addederiz. Edirnelilerin yararına su tarifelerinde indirime giden sayın başkan acaba ucuz ve kaliteli bir ulaşım için de toplu taşımayı belediye uhdesine almayı düşünür mü? Takdir Edirnelilerindir.”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ