DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 2068519-2,89%
Edirne
11°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

213 okunma

Partilerde listeler tamam!

Edirne'de 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında siyasi partiler merkez ilçe seçim kuruluna il ve ilçe belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclis üyelikleri adaylığı için listelerini dün 17.00 itibariyle iletti… Kentte 5 yıl boyunca görev alabilmek için son dakikaya kadar listeye girme savaşının verildiği listelerde tahmin edilenlerin yanında sürpriz isimler de yer aldı…

ABONE OL
20 Şubat 2024 18:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Edirne’de 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında siyasi partiler merkez ilçe seçim kuruluna il ve ilçe belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclis üyelikleri adaylığı için listelerini dün 17.00 itibariyle iletti.
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimleri kapsamında il ve ilçe belediye başkanlıkları, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri aday listelerini dün 17.00 itibariyle iletti. Özellikle adeta liste savaşının verildiği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) başta olmak üzere bazı partilerin listelerinde sürpriz isimler öne çıktı. CHP’de kontenjan adayları Dr. Babürhan Feyzullah Güldiken, Muhasebeci İsmail Bilgi ve Avukat Harika Taybıllı oldu. AK Parti’de is kontenjan adayları Avukat Hüseyin Sıragezen,
Buna göre partilerin belediye başkanı, belediye ve il genel meclis aday listeleri şu şekilde oluştu:


AK Parti
Edirne Belediye Başkan Adayı: Belgin İba
Belediye Meclis Kontejan Adayları: Hüseyin Sıragezen, Ayhan Can, Murat Ere
Belediye Meclis Asil Adayları: 1- Recai Koçaşlı, 2- Oya Akgül, 3- Erkan Esenkal, 4- Mahmut İzzet Doruk, 5- İsmail Uzun, 6- Yusuf Tekden, 7- Ezgi Yetkiner, 8- Necamettin Attay, 9- Mukaddes Sibel Yıldırım, 10- Hasan Aygün, 11- Celal Demir, 12- Harun Şener Korkmaz, 13- Mehmet Çapoğlu, 14- Secaattin Uyur, 15- Hasan Makas, 16- Yıldız Yeşilyurt, 17- İbrahim Yeşil, 18- Lokman Singer, 19- İsmail Yıldırımlı


CHP
Edirne Belediye Başkan Adayı: Şükrü Ciravoğlu
Belediye Meclisi Kontenjan Adayları: Babürhan Feyzullah Güldiken, İsmail Bilgi, Harika Taybıllı
Belediye Meclisi Asil Adayları: 1-Cenk Ergüden, 2-Serhad Ceylan, 3-Mehmet Muranlı, 4-Gökçe Onur Öktem, 5-Nurcan Pektaş, 6-Semih Çınar, 7-İlknur Özcan, 8-Yavuz Arslan, 9-Bedrettin Kapu, 10- Engin Çoğal, 11- Engin Yağcılar, 12- Duygu Şener, 13-İsmail Sancakçavuşu, 14-Ömer Kutlu, 15- Nedim Mercan, 16- Asım Uyguner, 17- Sergen Kuru, 18-Yusuf Kereci, 19- Didem Boral Altıerler, 20-Utku Deniz Uludağ, 21-Aytaç Feda, 22- Celal Alper, 23- Ferit Kırağası, 24- Ece Üregenci, 25-Fatih Çimen, 26-Volkan Akgüngör, 27-Suat Fidankal, 28- Hayrettin Türen
İl Genel Meclisi Merkez Adayları: Kutay Özköse, Cengiz Posta, Çiğdem Gegeoğlu, İsmail Keskin, Nurten Çalışkan, Ahmet Erken


İYİ Parti
Belediye Başkan Adayı: Hamdi Sedefçi
Belediye Meclisi Kontenjan Adayları: Kadir Berke Öz, Alpaslan Cankaloğlu, Murat Güreke
Belediye Meclis Adayları: Ekrem Demir, Bahar Yüknü, Tarık Aldeniz, Ümit Özel, Gülistan Rashid, Mehmet Zafer Yürük, İlkay Kuş, Neslihan Hüseyincan, Halim Gürsu, Tuğba Bilgiç, Hacer Tarlacı, Murat Arslan, Tufan İrçel, Feriha Günsu Arıseven, Oğuzhan Şanda, Bahadır Bayraktar, Osman Ekşi, İrfan Gümüş, Nuray Kuleli, Berkay Kahraman, Burak Altınsoy, Sermin Ertek, Hüseyin Aykol, Ayşe Akyay, Samet Akar, Ahmet Ercan Tunçürek.

İl Genel Meclis Adayları: Nail Dıramalı, Mevlide Baş


Saadet Partisi
Belediye Başkan Adayı: Tezcan Karakütük
Edirne Belediye Meclisi Kontenjan Adayları: Mesut Çınar, Ramazan Birol, Murat Sırma
Edirne Belediye Meclisi Asil Adayları: Samet Kaya Muhasebeci, Davut Okumuş, Yasemin Tekin Ev Hanımı, Akın Kırgın, Faruk Yalçınkaya, Burak Akın, Recep Omaç, Gülşen Büyükkal, Cüneyt Çetin, Muhammed Yusuf Tatlıses, Abdulbaki Yılmaz, Özcan Ataldı, Mehmet Ertek, Şükrü Tuncer, Yusuf Bekem, Mustafa Aksu, Yunus Emre Macit, Hatice Kaya, Abdullah Çakır, Cahide Erolu, Kayhan Coni, Seydi Çelebi, Osman Günay, Talha Emre Mamuzlu, Özkan Karabulut, Halil Karahan, Mehmet Talha Güven, Durgut Erol
İl Genel Meclisi Asil Adayları: Recep Çınar, Mustafa Tekin, Cemal Kaya, Mehmet Ter, Hasan Halil Öge, Hüsamettin Batkın
Zafer Partisi
Edirne Belediye Başkan Adayı: Serkan Konak
Edirne Belediye Meclis Üyesi Adayları: Gülçin Konak, Cansu Sakallı, Ümit Atahan, Meral Ergün, Kamil Kaan Tutulanay, Selim Çelik, Aslan Murat Aydın, Halil Okumuş
Sol Parti
Edirne İl Genel Meclisi Aday Listesi: 1. Ali İhsan Uysal – Merkez İlçe, 2. Murat Muranlı – Merkez İlçe, 3. Mustafa Günay Merkez İlçe, 4. Rafet Gezen – Süloğlu, 5. İsmail Hakkı Gümüş – Lalapaşa, 6. Mustafa Uğur – Havsa, 7. Orhan Çalışkan – Uzunköprü, 8. Zeki Temiz – Uzunköprü, 9. Erol Meriç – Meriç, 10. Fevzi Genç – İpsala, 11. Osman Demir – Keşan, 12. Cemil Semerci – Keşan, 13. Tuncay Balcı – Enez


Memleket Partisi
Belediye Başkan Adayı: Çiğdem Bora
Belediye Meclis Üyesi Adayları: Süheyl Tunçyürek, 2 Azize Nişantaş, Özgür Kader, Sevgül Durgit, Kadir Yüksel, Funda Uzun
İl Genel Meclisi Adayları: Bulut Bozan, Zekeriya Uçak

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ