DOLAR 32,2012 0.06%
EURO 35,0346 0.1%
ALTIN 2.501,70-0,33
BIST 11.056,982,96%
BITCOIN 22883905,88%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

362 okunma

Gürkan’ın işi hazır(!)

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 10 Mart Pazar günü Edirne'de gerçekleştirdiği mitingde sözünü ettiği Yılmaz Büyükerşen'in başkanlığında hayata geçecek oluşum partinin Yerel Yönetimler Planı kapsamında kamuoyuna açıklandı… Özel'in o günkü konuşmasının devamında kendisine ayrı parantez açarak Büyükerşen'in ekibinde yer alacağını söylediği Recep Gürkan'ın bunu kabul edip etmeyeceği, süreçte nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor…

ABONE OL
3 Nisan 2024 17:51
2

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 10 Mart Pazar günü Edirne’de gerçekleştirdiği mitingde sözünü ettiği Yılmaz Büyükerşen’in başkanlığındaki oluşum partinin Yerel Yönetimler Planı kamsamında kamuoyuna açıklandı. Özel’in o günkü konuşmasının devamında kendisine ayrı parantez açarak Büyükerşen’in ekibinde yer alacağını söylediği Recep Gürkan’ın bunu kabul edip etmeyeceği, süreçte nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor.
Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, CHP’nin Yerel Yönetimler Planı şöyle:
“Yılmaz Büyükerşen parti bünyesinde bir yerel yönetim üniversitesi kuracak. CHP’li belediye başkanları bu birimde eğitimlere katılacak.
Emekli sayıştay denetçilerinden oluşan bir teftiş kurulu, CHP adına partili belediyeleri 3 ayda bir denetleyecek.
Öğrenci yurtları, kreşler, lokantalar gibi sosyal projeler ortaklaştırılacak ve ihtiyaca göre her CHP’li belediyede belirli bir standartta olması sağlanacak.
Belediye başkanlarının başarı ölçümleri bilimsel metotlarla yapılacak.”
ÖZEL NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkanı Özel, Edirne’deki konuşmasının sonunda Meriç, Tunca ve Arda nehirlerine değinerek Genel Başkan Özel, “3 nehrin arasındasınız, üçü de çok kirli ve çok sorunlu. Ama bu işi Türkiye’de bilen birisi var. 31 Mart’a kadar birazcık işi var ama arada bir kaç saatliğine gelip 1 Nisan’dan sonra gelip Filiz hanımla birlikte toplanacaklar, ne yapabiliriz?, Avrupa Birliği fonları bunun için ne yapabilir bakacaklar. Dünya’daki siyasi akrabalarımızın elinden geleni yapmasını sağlayacağım, bu üç nehri temizleyeceğiz, ayrıca o nehirleri hem turizme, hem kente kazandıracağız. Bu işi yaparken işin başında Yılmaz Büyükerşen olacak. Gelecek Porsuk’u nasıl temizlediyse burayı da o şekilde temizlememiz için el birliğiyle çalışacağız. Hoca, 31’ine kadar Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, 31’inden sonra CHP’li belediyelerin Eşgüdüm, Eğitim ve Denetimi’nden sorumlu Genel Koordinatör. İlk iş Edirne’ye geliyor Edirne’nin nehirlerini temizlemeye başlıyoruz” demiş ve devamında Recep Gürkan’a ayrı parantez açarak Büyükerşen’in ekibinde yer alacağını kaydetmişti.
Bugün mazbatasını alacak olan Filiz Gencan Akın’a görevi devredecek olan Gürkan’ın süreçte nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ