DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21549891,98%
Edirne
17°

AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

182 okunma

Gencan Akın: Seçim büyük başarıyla sonuçlanacak

Edirne'deki basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, seçimin kendileri için çok büyük bir başarıyla sonuçlanacağına inandığını belirterek, "Çünkü bizim büyüyen ailemizin tek bir emeli var; o da CHP bayrağını Edirne’de yeniden dalgalandırmak ve Edirne’den bütün Türkiye’ye çok büyük bir ses yükseltmek. O yüzden ben de seçim sonuçlarıyla ilgili inançlıyım. Hep beraber yürüdüğümüz bu yol çok büyük bir başarıyla sonuçlanacak” dedi...

ABONE OL
29 Mart 2024 15:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Olgay GÜLER
Edirne’deki basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, seçimin kendileri için çok büyük bir başarıyla sonuçlanacağına inandığını belirtti.
CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Gencan Akın, kentteki basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Akın’a yemekte CHP İl Başkanı Samet Kahraman, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Edirne Milletvekili Baran Yazgan ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Ali Haydar Fırat destek verdi. Yemek sonrası gündemi değerlendiren İl Başkanı Kahraman, Edirne’de Pazar günü Akın’ın büyük bir oy farkıyla seçimi kazanacağını belirtti.


‘ÖNCEKİ SEÇİME GÖRE ÇOK DAHA FAZLA OYUMUZ OLACAK’
Filiz Gencan Akın’ın Edirne’de sıkmadık el bırakmadığını belirten Kahraman, “Filiz başkan hemen hemen sıkmadık el bırakmadı Edirne’de. Her yerde dolaştı, gezdi, ziyaret etti ve ne yapacağımızı anlattı ve onun haricinde halkımızın söylediklerini de not ettik. Eksiklerimiz ne varsa masaya yatırıp bundan sonra her şeyi halkımızın katılımıyla birlikte yöneteceğiz. Hiçbir şekilde bu dönemde bir algı operasyonu yapanlara cevap vermedik. Seçimin kimler arasında olduğunu sizler daha iyi biliyorsunuz. Onun için biz sadece çıkıp çalıştık ve Pazar günü çok iddialıyız. Hem Edirne merkezde, hem ilçelerimizde hem de beldelerimizde çok iddialıyız, göreceksiniz sandıktan hem Edirne merkez, hem ilçe hem de beldelerimizde çok ciddi artış olacak. Geçmişe göre rekoru kıracağız. Edirne’de de bir önceki seçime göre çok daha fazla oyumuz olacak. Biz buna inanıyoruz, biliyoruz da onun için hiçbir endişemiz yok. Seçimde de büyük bir oy farkıyla kazanacağımızı hep birlikte göreceğiz” dedi.


‘SEÇİM ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARIYLA SONUÇLANACAK’
Belediye Başkan Adayı Gencan Akın da, Edirne’de çok büyük bir başarı elde edeceklerini dile getirdi. Akın, “Elimden geldiğince herkese ulaşmaya, dokunmaya çalıştım. Gerçekten de son 2 haftadan beri çok güzel bir ivme yakaladık. Bu her geçen gün artarak devam etti. Bir mahalle toplantısı diye başlıyoruz, bir mitingle sonlandırıyoruz. O yüzden ben hemşerilerimin bu yaklaşımını, bize olan desteğinden ve bizimle birlikte olmalarından çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Seçime sayılı günler kala son dakikaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim büyüyen ailemizin tek bir emeli var; o da CHP bayrağını Edirne’de yeniden dalgalandırmak ve Edirne’den bütün Türkiye’ye çok büyük bir ses yükseltmek. O yüzden ben de seçim sonuçlarıyla ilgili inançlıyım. Hep beraber yürüdüğümüz bu yol çok büyük bir başarıyla sonuçlanacak” diye konuştu.


‘İLK İŞİMİZ ALT VE ÜST YAPI OLACAK’
Kentteki kararsız seçmenlerle ilgili son ana kadar çalışmalarının süreceğini dile getiren Akın, “Kararsız seçmenlerimizi biliyoruz. Onlarla ilgili çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Dolayısıyla, başladığımız süreçten itibaren partimizin içerisindeki bütünleşme durumu gerçekten sahaya da yansıdı. Bunu minimize ettiğimizi düşünüyorum. İlk önceliğimiz alt yapı ile ilgili çalışmalarımızı tamamlamak. Çünkü sözümüz var. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızı 1 yıl içerisinde tamamlayacağız. İlk girişimimiz bu olacak” ifadelerini kullandı.
‘DEVLET KURUMLARININ ADETA İÇİ BOŞALTILMIŞ’
CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak da, hükümetteki bakanların AK Parti adaylarına oy istemelerini eleştirdi. Toprak, “Devlet kutsal bir müessesedir. Devlet imkanlarını kullanarak siyasi bir rant elde etmeyi doğru bulmam. Benim bulunduğum dönemde 3 tane bakanlığa bağımsız bakan atanırdı. O bağımsız bakanlar, seçimin güvenliğini sağlamak için atanırdı. Ama bunlar bakanlıkları değiştirdiler, sonra devletin tüm imkanlarıyla, sarayın imkanlarıyla oy peşinde konuşuyorlar. Bunu doğru bulmuyorum. Bu değerler, Türkiye Cumhuriyeti’nin çivisinin çıktığını gösteriyor. Ben ilk defa devlet geleneklerinin bu kadar ayaklar altına alındığı bir süreç yaşıyorum. Devletin tüm kurumlarının adeta içi boşaltılmış, devlet tek adama teslim edilmiş bir noktaya geldi, tek adama teslim edilen devletin ne kadar kötü yönetildiğini ve Türkiye’nin geldiği son noktayı sizlerin takdirine sunmak isterim. 10 bin lirayla bir emekli nasıl geçinebilir mi? Asgari ücretli 17 bin lirayla geçinebilir mi? Bence bakanların görevi bunu yapmak. Buraya gelip Filiz hanımın karşısında devlet gücünü kullanmak değil. Biz, burada hizmetle yarışırız, ama bunlar hizmet dışında her şeyi yapıyorlar” şeklinde konuştu.
CHP PM Üyesi Ali Haydar Fırat da, Edirne’de CHP’nin Filiz Gencan Akın’la başarılı olacağını dile getirdi. Fırat, “Şunu söylemek lazım; yeni dönemde değişim süreciyle birlikte kadın ve genç adaylara çok yoğun biçimde ülkemizin farklı köşelerinde çok önemli sorumluluklar verdik. Değişimi kadınlar ve gençlerle birlikte gerçekleştirdik. Dolayısıyla adaylarımızın da halktan ciddi bir teveccüh göreceğine hem inanıyoruz hem de buna denk geliyoruz. O yüzden bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


‘BİZ KENDİSİ GİBİ LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ’
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi’nin kendisiyle ilgili ‘AK Parti’ye kazandırmak istiyor’ söylemlerine cevap veren CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan ise, “Bizler kendisi gibi laf değil, iş üreten insanlarız. İşimizi yapıyoruz, siyasetimizi yapıyoruz, halkımızla iç içeyiz. Ama şunu görüyorum ki; şahsi hesaplaşmalar üzerinden bizim partimizi yıpratmaya çalışıyor. Açıkçası buna da üzülüyorum. Kendisi bize demiş ki, ‘AKP’yi aradan çıkartmaya çalışan partidir bunlar.’ Ben de ona soruyorum; ben mi ikidir başka partilerden aday olup AKP’nin ekmeğine yağ sürmeye çalışıyorum, yoksa o mu? CHP’li kimliğiyle siyaset yaptığını söyleyen adam, üçüncüye başka bir partiden aday oluyor ve burada diyor ki ‘CHP, AKP’nin ekmeğine yağ sürüyor.’ Tam anlamıyla cevap vermeye değer gördüğüm bir durum değil” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ