DOLAR 32,5637 0.14%
EURO 35,0167 0.33%
ALTIN 2.440,230,21
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2126505-1,04%
Edirne
30°

AÇIK

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

740 okunma

EDİRNE ET ve ET ÜRÜNLERİ ENTEGRE TESİSLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

ABONE OL
9 Kasım 2023 15:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EDİRNE ET ve ET ÜRÜNLERİ ENTEGRE TESİSLERİ SAN. ve TİC. A.Ş.

ET İŞLEME BÖLÜMÜ KİRALAMA İŞİ AÇIK TEKLİF ALMA İLANI

___________________________________________________________________________________________________

 1. Mülkiyeti Şirkete ait Edirne İli Merkez İlçe Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:9 adresinde bulunan mezbaha tesisi bünyesindeki “Et İşleme Bölümü” açık teklif alma yöntemiyle kiraya verilecektir.
 2. Açık teklif toplama 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 14.00’da Edirne Ticaret Borsası Meclis Toplantı Salonunda Komisyon huzurunda yapılacaktır.
 3. Açık teklif toplamaya; sadece Edirne Ticaret Borsası’nın canlı hayvan ile et ve et ürünleri alım satımıyla iştirak eden ve tescil işlemi gerçekleştiren gerçek veya tüzel kişi üyeleri iştirak edebilecektir.
 4. Et İşleme Tesisinin muhammen kiralama bedeli, KDV ile diğer tüm vergiler hariç aylık net 100.000.-TL üzerinden yıllık net 1.200.000.-TL olarak, geçici teminatı tutarı ise 36.000.-TL olarak belirlenmiştir. Geçici teminat, teklif toplama saati öncesinde Şirketin Türkiye Halk Bankası Edirne Şubesi nezdindeki TR54 0001 2009 3350 0010 2609 33 IBAN no.lu hesabına yatırılacaktır. En yüksek ve 2.nci en yüksek teklifi sunanların teminatları kira sözleşmesinin imza altına alınması sonrasında, diğer isteklilerin teminatları ise teklif toplama sürecinin tamamlanması sonrasında hemen iade edilecektir.
 5. Kiralama süresi 5 (beş) yıl olarak belirlenmiştir. Kiralamanın yapılmasını müteakip sonraki yıllara ait kira tespit ve artışları; 12 (oniki) aylık kira sözleşmesinin sona ereceği ay içerisinde, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan on iki aylık ortalama TÜFE oranı üzerinden yapılacaktır.
 6. Açık teklif alma süreci sonunda istekliler tarafından sunulan teklifler, şirket yönetim kurulu tarafından 2 (iki) iş günü içerisinde değerlendirilecektir. Onay sonrasında kira sözleşmesi 5 (beş) iş günü içerisinde yapılacaktır. Belirlenen süre içinde istekli tarafından sözleşme imzalanamaması durumunda, 2.nci (ikinci) en yüksek teklifi sunan istekli ile kira sözleşmesi imzalanması konusunda şirket yönetim kurulu yetkilidir.
 7. Kira sözleşmesinin imza altına alınması öncesinde, Kiracı tarafından 1 (bir) yıllık kira ücreti tutarı kadar ve kira sözleşmesinin son gününe kadar geçerli kesin banka teminat mektubu, Kiralayana imza karşılığı teslim edilecektir.
 8. Kira bedeli aylık peşin olarak, her ayın 5.nci günü mesai bitimine kadar Kiralayana ait banka hesabına ödenecektir. Başka türlü ödemeler ilgilisine iade edilir. Kiracı bundan dolayı bir hak iddia edemez. Süresinde ödenmeyen kiralar için 6183 sayılı Yasanın 51.nci maddesindeki gecikme zammı oranı tatbik edilir.
 9. Kiralanan taşınmaz kısmen veya tamamen 3.ncü kişilere devredilemez, ortak alamaz, başkalarına kiralanamaz ve işlettiremez. Bu durum kira sözleşmesinin derhal fesih nedenidir. Kiralayan bu şartı kabul ve taahhüt eder.
 10.  Şirket, Kamu İhale Kanunu’na tabi olmayıp; kiralama yapıp yapmamakta, tekliflerin herhangi birini tercih etmekte, yeniden teklif istemekte, uygun gördüğüne kiralama yapmakta, kiralamadan vazgeçmekte, kiralama yöntemini değiştirmekte serbesttir.
 11.  Açık teklif toplamaya katılmak isteyenlerin en geç 15 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 13.00’a kadar; dilekçe ekinde geçici teminat dekontu veya makbuzu, kimlik fotokopisi, yerleşim yeri belgesi, tüzel kişi temsilcileri için yetki belgesi, imza sirküleri, son 15 gün içerisinde alınmış faaliyet belgesi, vekaleten katılacakların Noter tasdikli vekaletname örneği ve imza sirkülerini, ortak girişim olarak ihaleye katılacakların ortaklık hisse oranları ile bu ortaklığın sözleşme süresince devam edeceğini belirten Noter onaylı ortaklık beyannamesi, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu olarak ihaleye katılacakların yetki belgesi ile şirket merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir.
 12. Kiralanacak et işleme bölümü ile ilgili detaylı bilgiler kira sözleşmesine derç edilecektir. İstekliler açık teklif alma öncesinde, şirket personeli nezaretinde yerinde inceleme yapabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  SON DAKİKA HABERLERİ