DOLAR 32,8523 0.22%
EURO 35,2235 0.36%
ALTIN 2.442,89-0,60
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2169791-0,35%
Edirne
32°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

689 okunma

Öğretmenlere TREDAŞ’tan eğitim

Elektrik dağıtım sektöründe mesleki eğitim kalitesini arttıracak işbaşı eğitimleri, TREDAŞ'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi…

ABONE OL
3 Kasım 2023 18:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TREDAŞ’ın da aralarında bulunduğu 7 dağıtım şirketinin içinde yer aldığı, Elder tarafından yürütülen “Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim ve Öğretim Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezinin Kurulması Projesi”nin işbaşı eğitim açılış toplantısı Lüleburgaz’da yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden seçilen 17 öğretmene TREDAŞ uzmanları tarafından teknik konularda işbaşı eğitimleri verildi
Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder) öncülüğünde yürütülen “Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim ve Öğretim Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezinin Kurulması Projesi” ile ilgili çalışmalar yapıldı. Lüleburgaz Teknik Eğitim Merkezi’nde geniş katılım ile gerçekleştirilen toplantıda, projenin detayları ile ilgili bilgilendirmede bulunduktan sonra TREDAŞ uzmanları tarafından, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden seçilen 17 öğretmene teknik konularda işbaşı eğitimleri verildi.


PROJEDE TREDAŞ DA DAHİL 7 DAĞITIM ŞİRKETİ VAR
Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Maili Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Elektrik Dağıtım Sektöründe Mesleki Eğitim ve Öğretim Sektörel Yetkinlik Geliştirme Merkezi Kurulması Projesi”, Elder öncülüğünde yürütülüyor.
Trakya Elektrik Dağıtım AŞ’nin de aralarında yer aldığı 7 dağıtım şirketinin de eğitim sahalarını kullanıma açarak dahil olduğu proje kapsamında eğitici ile eğitilen dengesinin sağlanması, öğretmenlerin elektrik dağıtım sektörünün temel teori ve uygulama konu başlıkları ile donatılması hedefleniyor. Özel sektör temsilcileri ile eğitim kurumlarında çalışan öğretmenleri bir araya getiren proje ile elektrik – elektronik teknolojileri alanında görev yapmakta olan toplam 200 öğretmene teorik, uygulamalı, işbaşı eğitimleri verilmesi, bu eğitimler ile birlikte öğretmenlerin bilgi, beceri ve deneyimlerinin artırılması amaçlanıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ