DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN %
Edirne
17°

AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

267 okunma

‘Boş tencere sandığı vurdu’

Birleşik Kamu-İş , 31 Mart yerel seçimlerinde halkın uzun süredir artan ekonomik zorluklara ve sosyal adaletsizliklere ana muhalefet partisini birinci seçmesiyle cevap verdiğini kaydetti…

ABONE OL
3 Nisan 2024 17:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşik Kamu-İş , 31 Mart yerel seçimlerinde halkın uzun süredir artan ekonomik zorluklara ve sosyal adaletsizliklere ana muhalefet partisini birinci seçmesiyle cevap verdiğini kaydetti.
Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Koç, “Boş tencere sandığı vurdu2 başlıklı haberinde, “Yurttaşlar; laikliğe aykırı uygulamalara, cemaat ve tarikatlara, halka üstten bakan yöneticilere, gelir ve servet dağılımındaki bozulmaya, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyete ve kazanımlarına her koşulda sahip çıkmak için demokratik tepkisini göstermiştir” diyerek şunlara yer verdi:.
“İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin diğer illerinde iktidarın büyük bir hezimete uğraması aslında açlığın ve yoksulluğunu sandıklara yansımasıdır.


Kulağı her zaman halkta olan Birleşik Kamu-İş olarak altını çizmek isteriz ki bu seçim sonuçlarında ekonomi birincil etken olmuştur.
Seçimden önce iktidarın; devlet olanaklarını, devleti temsil eden bürokratları ve bakanları kampanyasına dahil etmesine rağmen aldığı bu hezimetin, konfederasyon olarak bizim seçimden hemen önce söylediğimiz “emekçinin derdi seçim değil geçim” başlığındaki açıklamamızda saklıdır.
Bilindiği üzere; Türkiye’de emeğiyle çalışan nüfusun büyük oranı asgari ücret ve onun çok az üstündeki bir maaş bandına sıkıştırılmış, gündelik ihtiyaçlarını bile gideremez bir yaşama mahkûm edilmiştir. Temel gıda fiyatlarında bile durdurulamaz artış, her seçim öncesi bir yerlerde gaz bulunduğu söylenmesine rağmen giderek kabaran faturalar, ülke genelinde bırakın ev sahibi olmayı kira ödeyebilmenin bile zenginlik göstergesi sayıldığı bir tabloda, halka çözüm sunmak yerine ‘sabır’ tembihleyenler, bu seçim sonuçlarıyla birlikte halkta sabır kalmadığı gerçeğiyle yüz yüze gelmiştir.
Yıllarca çalışıp artık rahat bir nefes alması gereken emeklilerimiz, açlıkla sınanmaktadır.
Cumhur İttifakı’nın ülkede nüfusu en yaşlı ilk 10 kentte sadece 2 belediye kazanması ve 8 belediyeyi ana muhalefetin alması, tek başına emeklilerin iktidardan artık umudu nasıl kestiğinin göstergesidir.
Kamu emekçisi için de aynı durum geçerlidir.
Her zaman emeğin onurunu savunan Birleşik Kamu-İş olarak altını önemle çiziyoruz: bu koşulları sağlamayan ya da başa gelirse bu koşulları derhal sağlayacağının sözünü vermeyen hiçbir siyasi partinin önümüzdeki hiçbir seçimden umduğu sonucu alması mümkün değildir. Çünkü başta kamu emekçisi olmak üzere tüm emekçiler ve emekliler için bıçak kemiğe dayanmakla kalmamış, kesmeye başlamıştır!”

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    SON DAKİKA HABERLERİ